ورود کاربران VIP سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش رایگان نرم افزار

منوی سایت
بررسی جزییات فنی و روش شکار هواپیمای بدون سرنشین جاسوسی آمریکا

 

یک متخصص ایرانی توضیح داد که هواپیمای بدون سرنشین چگونه به سلامت در ایران فرود آمد.

به گزارش بخش خبری سرزمین دانلود به نقل تابناک و از «کریستین ساینس مونیتور»، این مهندس ایرانی بیان کرده است  که فرایند اصلی این نبرد بزرگ از دو بخش تشکیل شده است؛ قطع ارتباط هواپیمای بدون سرنشین با مرکز کنترل آمریکایی این هواپیما، که باعث می‌شود کنترل پهپاد آمریکایی به حالت خلبان خودکار باشد، ولی مشکل آمریکایی‌ها این بود که به علت دستکاری سیستم «جی‌.پی‌.اس» پهپاد از سوی متخصصان توانمند  ایرانی، هواپیمای جاسوسی آمریکایی‌ها به جای نشستن در پایگاه اصلی خود در خاک افغانستان در ایران فرود آمده است.


 این متخصص ایرانی  اضافه کرد: ما توانستیم با بهره از جمینگ (فرستادن سیگنال تداخل کننده)، ارتباط پهپاد آمریکایی با متصدی کنترل آن را قطع کنیم و سپس با تغییر در GPS آن، پهپاد را در خاک خودمان به زمین بنشانیم.


از دید این مهندس ایرانی، استفاده از جمینگ، مغز هواپیمای آمریکایی را از آن گرفته و نقطه ضعفی که از آن استفاده شده، نفوذ در هدایت هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی بوده است.
هر چند این خبر به روشن شدن زوایایی از این کار بزرگ و غرور آفرین  نیروهای مسلح ایران کمک می‌کند، هنوز دو بخش از این ماجرا، در ‌هاله‌ای از ابهام است؛ نخست این که GPS پهپاد آمریکایی چگونه دستکاری شده و دوم آن که طرف ایرانی چگونه موفق به کشف این هواپیمای رادارگریز به محض ورود به خاک ایران شده؟


نفوذ در سیستم GPS چالشی بزرگ برای ارتش آمریکا خواهد بود که تا حد بسیاری در هدایت موشک‌ها، بمب‌ها، هواپیماها و دیگر تجهیزات نظامی خود از آن استفاده می کند. افزون بر این که کشف این هواپیمای بدون سرنشین رادارگریز آمریکایی نیز علاوه بر نمایش توانمندی های جمهوری اسلامی ایران است. نشان‌ دهنده تهدیدات بزرگی علیه دیگر پرنده‌های رادارگریز آمریکایی، از جمله بمب‌ افکن B-2 و هواپیمای جدید F-35 به حساب می آید.


( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب

هنوز نظری در مورد این مطلب ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.
سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------