ورود کاربران VIP سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش رایگان نرم افزار

منوی سایت10 دلیل برای به روز کردن ویندوز تان به ویندوز سرور 2008 R2

 


استفاده از تکنولوژی جدید و بروز بودن در این محور ارتباط مستقیمی به پیشرفت و بالابردن کارآیی خواهد داشت. استفاده صحیح از دسترنج کسانی که تلاش می کنند تا پای تکنولوژی به زندگیمان باز شود حاصل یک تفکر با بازتاب طلایی است، با کمی مطالعه در درک تکنولوژی های جدید که در اطرافمان هستند سنگینی بار زمانه را به دوش نخواهید کشید، اما باید به این باور رسید که تکنولوژی را به اندازه نیازمان به کار ببریم تا نبینیم روزی را که با استفاده غلط و مطالعه نشده در کلاف تکنولوژی سردرگم شده ایم.

متاسفانه در میان افراد جامعه کم نیستند کسانی که دلیل استفاده از تکنولوژی جدید و به روز بودن را نمی دانند و نیازی به به روز شدن در خود حس نمی کنند. اما چه خوب است که شما برای بروز شدن ابتدا مطالعه و تحقیق می کنید و سپس آگاهانه و به اندازه نیاز خود پا را در عرصه تکنولوژی از گلیم خود درازتر می کنید. از این رو در این مقاله در سایت سرزمین دانلود خواهید خواند که استفاده از تکنولوژی های جدید مایکروسافت چه ویژگی هایی دارد و آیا گره از کارتان خواهد گشود یا خیر.

1) پشتیبانی بهتر از آخرین سخت افزار سرور:
ویندوز سرور R22008 اولین نسخه از ویندوز سرور است که بطور کامل معماری 32 بیتی را رها کرده است. همراه با حرکت بسوی معماری 64 بیتی مایکروسافت طراحی ویندوز سرور 2008 R2 را برای پشتیبانی از 256 پردازنده منطقی پایه ریزی نموده است . مایکروسافت طراحی Hyper V را به گونه ای انجام داده است که توانایی پشتیبانی از 32 پردازنده منطقی را داشته باشد در حالی که نسخه ابتدایی از برنامه Hyper V قابلیت پشتیبانی از 16 پردازنده را داشت. بطور کلی ویندوز سرور 2008 R2 برای مدیریت بهتر را منابع سخت افزاری طراحی شده است. استفاده بهینه و کامل از منابعی چون RAM و CPU یکی از چند ویژگی های ویندوز سرور 2008 R2 است.

2) بهینه سازی مصرف انرژی:
این روزها صاحبان صنایع در پی راه حل مناسبی جهت کم کردن هزینه های جاری خود هستند. برای صنعت IT نیز ویندوز سرور 2008 R2 یکی از این راه حل های در دسترس  محسوب می شود، چرا که استفاده بهینه از منابع انرژی و بهینه سازی مصرف برق یکی از ویژگی های این نسخه از ویندوز است. استفاده از ویندوز 7 و ویندوز سرور 2008 R2 با توجه به اضافه شدن group plicy مربوط به مدیریت منابع و انرژی راهکاری بسیار مناسبی در راه رسیدن به این هدف می باشد.

3) بهره مندی از IIS 7.5:
ویندوز سرور 2008 R2 با آخرین نسخه از برنامه Internet Information Services (IIS) همراه است و همراهی IIS با بهترین راهکارهای امنیتی برای وب سایت ها و سرورهای ارائه خدمات میزبانی وب یکی از دلایل محکم و بهره مندی از امنیت بیشتر است، به عنوان مثال شما در نسخه های قبلی IIS از برنامه مفید امنیتی URLscan چیزی نخواهید دید، اما در این نسخه از IIS برنامه URLscan 3.0 نیز به صورت اتوماتیک با IIS 7.5 همراهی می کند تا بتواند امنیت بیشتر و بهتری برایتان ایجاد کند.

4) بهره مندی از PowerShell 2.0:
خوشبختانه یکی از ویژگی های ویندوز سرور 2008 R2 همراهی نسخه جدید PowerShell 2.0 است و با آن می توانید در ویندوز سرور 2008 R2 نسخه اورجینال بیش از یکصد فرمان تحت محیط خط فرمان یا همان command line را اجرا کنید و بصورت حرفه ای تر به محیط تست و عیب یابی ویندوز وارد شوید.

5) دسترسی مستقیم:
هرکسی که تجربه پشتیبانی کاربران از راه دور را دارد می داند که این چه کار عذاب آوری است و البته امروز تقریبا همه انتظار دارند که بتوانند از راده دور کار کنند. خوشبختانه مایکروسافت روش این کار را با ستفاده از یک فلسفه جدید برای دسترسی از راه دور آسان کرده است. در ویندوز سرور 2008 R2 دیگر تفاوتی بین یک اتصال محلی و یا اتصال از راه دور وجود ندارد. اساسا، در مورد تمامی اتصالات به شکلی مشابه عمل می شود و ویندوز محاسبات پشت پرده را انجام می دهد. ویژگی که این کار را عملی می کند به دسترسی مستقیم یا همان Direct access معروف شده است.

6) میزکار مجازی یکپارچه:
ویژگی Terminal Service سالهاست که در ویندوز سرور در دسترس و قابل استفاده  است اما ویندوز سرور 2008 R2 یک میزکار مجازی یکپارچه و پیشرفته را ارائه کرده است. این ویژگی دو مزیت دارد؛ اول اینکه برنامه های میزبان در منوی استارت ظاهر می شود و این حالت برنامه هایی که به صورت محلی بر روی سرور نصب شده است نیز صادق است. برای کاربر تفکیک برنامه های نصب شده قبلی و اختصاصی کاربر کمی دشوار بود، اما هم اینک ویندوز سرور 2008 R2 این تفکیک پذیری را انجام داده است. مزیت دوم این است که توابع گرافیکی (برخی توابع I/O مانند صفحه کلید و یا ماوس) اینک از طریق میزکار کاربر اداره خواهد شد. این بدین معناست در هر با ارتباط با سرور از راه دور از منابع کمتری از سرور استفاده خواهد شد و بنابراین می توان از این منابع به شکل کارآمدتر و بهتری  استفاده کرد.

7) بهره مندی از تکنولوژی Branch Cache:
استفاده از تکنولوژی Branch Cache یکی از بهترین ویژگی های جدید در ویندوز سرور 2008 R2 نامیده می شود. ایده پشت پرده این ویژگی جهت بالا بردن کارآیی ارتباطات در محیط WAN به وجود آمده است، به این ترتیب که فایل هایی که بر روی سرور قرار گرفته است و کاربران در دفاتر و شعب مختلف باید به آنها دسترسی داشته باشند مشترک می شود. پیمودن مسیر از مبدا تا مقصد و در دسترس قرار دادن فایل ها به صورت جداگانه برای هر کاربر مستلزم بالا بودن سرعت ارتباط و به هدر رفتن پهنای باند می شود. از این رو این تکنولوژی به اشتراک گذاری فایل ها بین چندین کاربر به صورت مشترک را پیشنهاد می دهد. این تکنیک می تواند کمک بزرگی به کاهش هزینه های پهنای باند در سرور اصلی باشد و تنها در صورت تغییر فایل اصلی در سرور این مسیر باید از اول پیموده شود.

8) ویندوز سرور Backup:
یکی از دغدغه ها و مشکلات  شرکت ها برای اطمینان خاطر از روند کار سرورهای اطلاعاتی تهیه نسخه پشیبان و استفاده از آن در شرایط اضطراری و ضروری است. استفاده از برنامه های جانبی مانند Acronis و Symantec Gost برای تهیه نسخه پشتیبان و یا برنامه همراه با ویندوز (NTBACKUP) یکی از راهکارهای پیش روی شرکت ها بوده است. اما زمانی که ویندوز سرور 2008 به بازار آمد فاقد برنامه تهیه نسخه پشتیبان گیری بود و برای بسیاری از شرکت ها استفاده از نرم افزارهای جانبی بسیار سنگین بود و مایکروسافت در نسخه جدید ویندوز سرور 2008 R2 نیز مجددا برنامه حرفه ای (NTBACKUP) را به این مجموعه اضافه کرده است و از نظر قابلیت های نسخه های قبلی مورد اطمینان تر و پیشرفته تر است و برای راه اندازی سیستم پشتیبان گیری یکی از ابزارهای معقول تبدیل شده است.

9) بهترین روش های آنالیز و تجزیه تحلیل:
در حال حاضر مایکروسافت نسخه ای از برنامه اختصاصی خود با نام (The Best Practices Analyzer) را برای IIS ارائه کرده است پیش از این این برنامه به صورت یکی از افزونه های مایکروسافت بود، اما با گذشت زمان و استقبال کاربران حرفه ای از این ابزار برای روش های آنالیز مایکروسافت آن برای ویندوز سرور 2008 R2 به صورت رایگان و مستقیم درنظر گرفته است به طوری که اکنون می توان تجزیه و تحلیل سرویس های مختلف سرور مانند IIS ،SQL Server و ISA Server را با چنین ابزراهایی انجام داد.

10) Hyper V:
قبلا هم اشاره کرده بودم Hyper V با طراحی دوباره توانایی پشتیبانی از 32 پردازنده را دارد، اما این بار می خواهم به یکی دیگر از برجستگی های این برنامه اشاره کنم. از مهم ترین مسایلی که ممکن است هنگام استفاده از تکنولوژی های مجازی سازی در پیش داشته باشید انجام نقل وانتقال از یک میزبان مجازی به یک میزبان دیگر است، این اتفاقیست که ممکن است برای هر کاربری پیش آمده باشد و با سپری شدن زمانی کوتاه یا بلند به هدف خود رسیده باشید. این بار انجام چنین نقل وانتقالی در Hyper V بدون وقفه و یا به عبارتی بدون Downtime انجام خواهد شد، قابلیت کوچک دیگری که به برجستگی این ابزار می افزاید اضافه کردن هارد مجازی به ماشین مجازی بدون نیاز به بارگذاری و یا ریست کردن مجدد ویندوز است.


( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب

هنوز نظری در مورد این مطلب ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.
سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------