ورود کاربران VIP سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش رایگان نرم افزار

منوی سایت
معرفی امکانات و قابلیت های جدید در ویندوز 8

Rating: 3 - 5 votes

معرفی امکانات و قابلیت های جدید در ویندوز 8

 


شرکت مایکروسافت که یکی از بزرگترین شرکت های موجود در زمینه نرم افزار و سخت افزارهای کامپیوتری است پس از ارائه Windows XP و موفقیت در اجرای آن پروژه، اقدام به عرضه ویندوز Vista نمود که البته در اجرا و سرویس دهی آن با مشکلات کیفی بسیار زیادی  مواجه گشت. این شرکت پس از شکست در پروژه Vista با ارائه ویندوز 7 که از لحاظ سیستمی و گرافیکی بسیار بهتر از Vista عمل نمود مجددا نبض بازارهای جهانی را در اختیار گرفت.

ویندوز Vista به سرعت جای خود را به ویندوز 7 داد و این نرم افزار توانست بسیاری از حفره های موجود در  ویندوز Vista را پوشانده و عملکرد قابل قبولی داشته باشد. اتفاق جالبی که در این اواخر در این شرکت بزرگ افتاده است این است که با وجود اینکه ویندوز 7 کار خود را در بازار جهانی به تازگی شروع کرده است با این حال پروژه جدیدی به نام ویندوز 8 بر سر زبان ها افتاده است، البته خالی از لطف نیست بدانیم که این پروژه قرار است در سال 2012 عرضه گردد. مطلبی که قرار است در سایت سرزمین دانلود به آن بپردازیم این است که با وجود این که شرکت مایکروسافت تمام سعی خود را بر سری ماندن این پروژه دارد، یکسری اطلاعات جالب موجود در این نسکخه از ویندوز است که آنها را برایتان بازگو خواهیم کرد.

● 8 موردی که نیاز است درباره ویندوز 8 بدانیم:
ما مطالبی را که قبلا در مورد ویندوز 8 می دانستیم را جمع آوری کرده و به این نتیجه رسیدیم که تعجبی ندارد که شرکت مایکروسافت از مدتی قبل بر روی ویندوز 8 کار می کرده است. البته این پروژه ابتدا یک طرح کلی بوده که در همین بهار تبدیل به بحث های عمیق تر و جدی تری شده است. اوایل ماه اکتبر تیم Windows از شرکت مایکروسافت سناریوهای کلیدی را در این مورد به پایان رسانده است. البته این تصمیم گیری به خاطر نارضایتی از ویندوز 7 نیست؛ بلکه همیشه شرکت مایکروسافت به محض این که برایش مشخص شود که چیزی قرار است محصولش را تبدیل به نسخه غیرپیشرفته کند، شروع به نقشه کشیدن درباره نسخه جدیدتر و کامل تر می کند.

بهتر است این 8 مورد را بیان و بررسی کنیم:

1) تاریخ انتشار ویندوز 8 اواخر سال 2011 یا اوایل 2012 است.
این تاریخ 2 الی 3 سال بعد از ارائه ویندوز 7 است؛ بدون در نظر گرفتن اشتباهات فراوان در ویندوز  Vista از طرف شرکت مایکروسافت، این زمان در مورد انتشار Windowsها زمان معمولی است و این با تاریخ 2012 جور در می آید. البته این تا زمانی است که Steven Sinofsky ، رئیس تیم Windows می گوید که نمی خواهد زیر قولش بزند و پروژه ویندوز 8 را زودتر از موعد آن فاش کند.

2) گستره دانستنی های ما درباره ad های کار و Profile هاست.
در این مرحله گفتن این که چه چیزهایی در ویندوز 8 خواهد بود ویا نخواهد بود غیرممکن است، زیرا هیچکس نمی داند ؛ حتی تیم ویندوز. سناریوهای زیادی برای پروژه ویندوز اتخاذ شده اند و تمام ویژگی ها باید بر یکی از آن سناریوها سوار شوند. البته لیست ویژگی ها در اواخر سال 2010 نهایی می شود که این زمانی است که ما اولین نسخه عمومی (Public beta) و اولین جزئیات رسمی را خواهیم دید. به یاد داشته باشید که مایکروسافت باطنا از ویندوز 8 برای پوشش سیستم عامل های سرویس دهنده (Server) و رومیزی (Desktop) استفاده می کند و بسیاری از آن قابلیت های برچیده شده از آگهی های کار، ویژگی های Server هستند، مانند فناوری ذخیره انعکاس سیستم های توزیع شده فایل (DFSR) و جایگاه سرویس دهنده فایل. اگر شایعه حمایت 128 بیتی درست باشد، پس ویندوز 8 دارای 128 ثبات (Register) برای پردازش داده در سیستم های سرویس دهنده است.

3) Hibernate (به خواب رفتن) و Resume (آغاز مجدد) یک موتور جدید خواهد داشت.
با استناد به Profile یک کارآموز در تیم ویندوز قرار است یک API جمع آوری Hibernate/Resume جدید وجود داشته باشد که از چیزی که او " TLZ جدید، موتور به هم فشرنده فایل" می نامد، استفاده کند. یعنی حتی می تواند Hibernate شدن در زمان های Resume سریع تر باشد، اگر آن را تبدیل به کد نهایی کند.

4) ویندوز 8 قابلیت های امنیتی و شبکه ای جدید را دارا خواهد بود.
تغییرات در امنیت شبکه که Encryption کد با جزئیات در پروفایل مهندس طراحی نرم افزار وجود دارد، احتمالا باز هم مرتبط با Server در پروژه ویندوز است. یک رزومه Online دیگر به یک پیگیری مجدد در Patch Ground System (سیستم نگهبانی پیوسته) اشاره می کند که ویروس هایی را که فایل های سیستمی را تغییر می دهند را متوقف می کند، که این قابلیت در ویندوز 7 اعمال نشده بود.

5) Sea Dragon? شاید . . .
تیم پشتیبانی Sea Dragon و قابلیت Deep Zoom در Silver light در حال به خدمت گرفتن یک توسعه دهنده رهبری (Lead Developer) است. اما این خبر فقط می گوید که آنها می خواهند آن را به ویندوز 8 ببرند. (مانند Windows mobile 7 ، XNA برای Xbox ،WPF برای Vista و ویندوز 7)

6) ویندوز 8 حمایت بهتری از چند نمایشگری خواهد داشت .
استیون سینوفسکی قبلا در مصاحبه ای  گفته بود که در گذشته زمان برای انجام کار بیشتر برروی User Interface با مانیتورهای چندگانه نبوده ولی این قابلیت برای ویندوز 8 در لیست اجرا و پیاده سازی قرار دارد و همه گروه از آن در ویندوز استفاده می کنند. انتظار پیاده سازی سناریوهایی برای هدایت سه صفحه نمایش یا بیشتر در چینش های متنوع وجود دارد.

7) ممکن است ویندوز 8 برروی ARM اجرا شود.
این احتمال وجود دارد که ویندوز 8 روی ARM اجرا شود و یا حداقل هسته این ویندوز را روی ARM اجرا کنند و البته Chipهای Qualcomm Snapdragon درون تلفن های هوشمند پیدا شدند که احتمالا از یک Hypervisor استفاده می کنند. البته این نمی تواند معنای نسخه کامل ویندوز 8 را داشته باشد. اما این یک نسخه آتی متحرک ویندوز را که می تواند روی سیستم هایی با Specهای خیلی پایین تر از PCهای امروزی اجرا شود را فعال سازی کند.

8) مسئولیت اجرای این پروژه با Steven Sinofsky است.
تخصص سینوفسکی بیشتر اجرایی است تا نظارتی و برای ویندوز 8 می تواند مجموعه پیاده روهایی از اصلاحات باشد تا احتمالا هر تغییر بازی،  ویندوز 7 عملکرد بهتری نسبت به Vista داشته است ولی این یک اجرای خوب از تغییرات معماری Vista است. با کمی دقت متوجه می شویم که بند اول می تواند مثبت و کارا باشد ولی موردی که در بند دوم به آن اشاره شده است ممکن است باعث ایجاد چارچوب خاصی (چارچوب سینوفسکی) در پروژه ویندوز 8 شود.


( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب

هنوز نظری در مورد این مطلب ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.
سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------