ورود کاربران VIP سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش رایگان نرم افزار

منوی سایتروش هایی برای محافظت از کامپیوتر در برابر جاسوس های اینترنتی

 

● جاسوس افزارها:
جاسوس افزارها دسته ای از برنامه های بسیار مخرب هستند که می توانند تمامی کارهای شما بر روی اینترنت و کامپیوتر را ردیابی و ثبت کرده  و آنها را برای فردی که چنین دسترسی را ندارد ارسال کنند. این برنامه ها می توانند حتی  کلماتی را که تایپ می کنید ثبت کنند، حرکات موس تان را دنبال کنند، صفحات اینترنتی تان را به خاطر سپرده و یا محتوای برنامه هایی را که استفاده می کنید ضبط کنند.

در نتیجه نویسنده یک جاسوس افزار به راحتی نقبی به سیستم امنیتی کامپیوترتان می زند و به تمامی اطلاعات محرمانه، فعالیت ها و لیست دوستان و همکاران تان دست می یابد. راه های آسیب دیدن شما توسط جاسوس افزارها بسیار شبیه ویروس ها است و رعایت نکاتی که در بالا ذکر شد، می تواند تا حد زیادی راه گشا باشد. وب سایت های مخرب منبع اصلی جاسوس افزارها و ویروس ها هستند. باید توجه ویژه ای به وب سایت هایی که بازدید می کنید داشته باشید و همچنین حواستان به تنظیمات امنیتی مرورگرتان هم باشد.

● نرم افزار های ضد جاسوس افزار:
برای در امان ماندن از آسیب های این نوع بدافزار، بهترین راه استفاده از برنامه های آنتی اسپای ور یا به عبارتی ضد جاسوس است._ اسپای ور یا همان SpyWare به معنای نرم افزارهای جاسوسی است – اسپای بات یکی از این برنامه ها است که به خوبی از عهده شناسایی و حذف جاسوس افزارها بر می آید و از سیستم شما به خوبی مراقبت می کند، درصورتی که آنتی ویروس ها معمولا با بی توجهی از کنار آنها می گذرند. همانند آنتی ویروس ها، به روز رسانی و کنترل های دوره ای سیستم با ضد جاسوس افزارها بسیار مهم و حیاتی است.

● مقابله با آسیب های جاسوس افزار:
هنگام گشت و گذار در وب کاملا محتاط باشید. مواظب پنجره های مرورگر که به شکل خودکار باز می شوند، باشید و قبل از آنکه از روی عادت گزینه یس یا اوکی را انتخاب کنید، متن آن را با دقت بخوانید. درصورتی که صفحه باز شده با کاری که در حال انجام آن هستید ارتباطی نداشت یا اینکه به درستی متوجه منظور آن نشدید، با زدن دکمه ضربدر در سمت بالا و راست صفحه نسبت به بستن آن اقدام کنید. ترجیحا برای این کار از دکمه کنسل داخل صفحه استفاده نکنید. با این کار یکی از حقه های معمول بدافزارها برای نصب شدن روی کامپیوترتان با شکست مواجه می شود.

جهت افزایش امنیت مرورگر اینترنتی تان جلوی اجرای خودکار و نصب برنامه های بالقوه خطرناک وب سایت ها را بگیرید. اگر از مرورگر فایرفاکس استفاده می کنید، بهترین راه نصب افزونه no script است.

هرگز به برنامه های کوچکی که توسط وب سایت های ناشناس و مشکوک پیشنهاد می گردند، اجازه نصب ندهید.

● فرهنگ لغت:
● هکر یا Hacker: در این زمینه، مجرمان کامپیوتری مخرب کسانی هستند که تلاش می کنند تا به اطلاعات محرمانه شما دست یابند یا از راه دور کنترل کامپیوترتان را در دست گیرند.

● بدافزار یا Malware: یک نام کلی برای تمام برنامه های مخرب، از قبیل ویروس ها، جاسوس افزارها، تروجان ها و انواع دیگری از این دست.

● نرم افزارهای رایگان یا رایگان افزار یا Freeware: شامل نرم افزارهایی است که استفاده از آنها رایگان است، اما به دلیل برخی مشکلات قانونی یا تکنیکی کاربران حق دستیابی به کدهای برنامه نویسی آن را ندارند.

● نرم افزارهای متن باز رایگان یا Free and Open Source Software یاFOSS: این گروه از نرم افزارها به طور رایگان قابل استفاده هستند و همچنین کاربران هیچ منعی برای تست، اشتراک و یا تغییر کدهای برنامه نویسی آن ندارند.

● دیواره آتش یا Firewall: ابزاری برای حفظ کامپیوتر شما در برابر ارتباطات نامطمئن که به یا از شبکه های داخلی و اینترنت صورت می گیرد.


( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب

هنوز نظری در مورد این مطلب ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.
سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------