ورود کاربران VIP سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش رایگان نرم افزار

منوی سایت
آموزش روش هایی برای کم کردن صداهای کیس کامپیوتر

Rating: 5 - 11 votes

آموزش روش هایی برای کم کردن صداهای کیس کامپیوتر

 


کم کردن سر و صدای زیاد کیس  کامپیوتر میتواند خیلی سخت باشد زیرابیشتر سر و صدای کامپیوتر ناشی  از کارکرد  دو قطعه اصلی سیستم یعنی هارد دیسک و فن سیستم میباشد که جزو قطعات حیاتی سیستم هستند و در تمام مدتی که شما با سیستم کار میکنید آنها نیز ناچار به کار کردن هستند اما شما میتونید با به کار بستن این آموزش در سایت سرزمین دانلود این مشکلات را تا حدی حل کنید.

● پیچها را سفت کنید:
اگر یک پیچ که کاملا سفت نشده باشد یا کیس به خوبی بسته نشده باشد میتواند یک سیستم کاملا ساکت را به سر صدایی همانند ماشین چمن زنی(!) تبدیل کند. مطمین شوید که تمام کارتها محکم در اسلاتهای خود بسته شده باشند و تمام کابل ها را در جای ایمنی محکم کنید و مطمین شوید که کیس خود را در جایی خوبی در اطاق قرار داده اید. متاسفانه ممکن است پس از اتمام این کارها متوجه شوید که طراحی ضعیف کیس باعث ایجاد سر و صدا گشته است. اگر کیس شما نیز از اینگونه کیس ها است شما میتوانید با استفاده از یک بسته نوسان گیر (vibration dampening kit) مانند Dynamat`s Xtreme Computer Kit به سر و صدای سیستم خود را  به مقدار زیادی کاهش دهید.

اگر سیتم شما روی میز چوبی، کف پارکت یا هر جنس سخت دیگری است شما میتوانید موس پد های قدیمی خود را بریده و زیر پایه های کیس قرار داده و از ارتعاش سیستم جلوگیری کنید و به این وسیله هزینه ای را که برای خرید کیت لرزه گیر کنار گذاشته اید صرفه جویی کنید.

● فن سیستم:
یکی از راهها برای اینکه سر و صدای فن خود را کم کنید اینست که سیستمی را انتخاب کنید که نیازی به محصولات شرکت AMD نداشته باشد تا بتوانید از فن کوچکتری برای Cpu سیستم خود استفاده کنید همچنین میتوانید از فنهای مرغوبتر و کم سر و صدا تر استفاده کنید. البته قبل از تعویض فن دقت کنید فن جدید به انداه فن قبلی سیستم شما را خنک کند تا مشکلی برای پردازنده ایجاد نگردد.

روشهای زیادی به منظور کم کردن سر وصدا ناشی از کارکردن کامپیوتر یا رایانه اتان وجود دارد یکی از معمولترین آنها خرابی فن یا پنکه ها داخل کیس کامپیوتر است ممکن است فروشنده کامپیوتر فکر کرده شما می خواهید 24 ساعت از کامپیوتر خود استفاده کنید و برای همین 3 تا 4 فن اضافه به کیس شما نصب کرده است و شما مجبورید سر وصدا زیادی فن ها را تحمل کنید!!!!

● هارد دیسک:
هر وسیله ای که با سرعت 7200 دور در دقیقه دوران کند به خودی خود سر و صدا ایجاد میکند (چرخهای یک ماشین وقتی که با سرعت حرکت میکند حداکثر 500 دور در دقیقه میزند!). بهترین راه برای ساکت کردن یک هارد دیسک پر سر و صدا استفاده از عایقهای صوتی است. برای مثال Molex`s SilentDrive یک جعبه پلاستیکی است که شما میتوانید هارد خود را درون آن قرار دهید. و این جعبه پلاستیکی مانع از انتشار صدای هارد دیسک میشود.ددیسکهای سخت در هنگام خواندن و نوشتن اطلاعات  مقداری سر و صدا تولید میکنند. برای کم کردن این سر و صداها بطور مرتب هارد خود را Defrag کنید در بیشتر نسخه های ویندوز از مسیر Start, Programs, Accessories, System Tools, Disk Defragmenter استفاده کنید.این کار سرعت دسترسی به فایلها رابیشتر کرده و باعث بهره وری بیشتر سیستم شما میشود.

به گوش رسیدن صدای هارد در هنگامی که در حال خواندن چیزی از روی هارد و یا نوشتن بر روی آن نیستید نمایشگر آن است که RAM سیستم شما پایین است و احتیاج به ارتقا Ram خود دارید. در هنگامی که Ram سیستم شما پر میشود ویندوز اقدام به نوشتن اطلاعات اضافی بر روی هارد دیسک شما میکند. با خرید یک Ram دیگر هم سرعت خود SDSJL  را بالا برده و هم صدای سیستم خود را تا حدی  کم کنید.

● مکان قرار گیری سیستم:
همانطور که در بالا اشاره شد بعضی از صداها به دلیل محل قرار گرفتن کامپیوتر میتواند باشد در مورد محل کامپیوتر سعی کنید به نور محیط و میزان سر و صدا بیشتراهمیت بدهید و نه زیبایی آن.

● رفع اشکال در XP:
اگر از سیستم عامل XP استفاده می کنید و نگران از دست دادن اطلاعات موجود هستید یا اگر سیستم شما دچار مشکلی شده که نیازمند راه اندازی (Booting up) است، CPR، این یوتیلتی کوچک تحت سیستم بازیاب XP به همراه تعدادی فایل راه انداز، مشکلات سیستم را مشخص می کند.

اما دلیل اصلی مالکیت CPR به XP، یک CD است که به عنوان دیسک احیاگر برای سیستم های به هم ریخته XP کاربرد دارد.

● مشکلات بهبود یافته:
CPR تحت سیستم بازیاب XP کار می کند. مشخصه مهمی که به شما امکان می دهد تا مشکلات را مشخص یا این نقاط را بازیابی کنید.

برخلاف XP که نقاط بازیابی را دوباره نویسی می کند، CPR برای XPدر ابتدای نصب برنامه یک مشخصه را به صورت دایمی ذخیره می کند.

این مشخصه به همراه فایل های راه انداز سیستمی مانند ntldr، mbrوboot ini هستند که سیستم بازیاب XP در ذخیره کردن آنها غفلت می کند.

هرگاه که شما شروع به نصب برنامه های دیگر می کنید، CPR در XP نقطه مشخصه را قبل از هر تنظیم یا نصب برنامه اجرایی، ایجاد می کند. این نرم افزار هر تک برنامه ای را که باید نصب شود یا برای ایجاد مشخصه به گزینه ها ارجاع شود، تشخیص می دهد. این مسیله بویژه در زمانی که مشکلات سیستمی در نصب نرم افزار به وجود می آید،موثر واقع می شود.

● احیای کامپیوترهای شخصی بدون راه انداز:
بزرگترین قدرت CPR، توانایی بازیابی سیستم های بدون راه انداز XP است. سیستم شما بدون CPR نیازمند فرمت مجدد درایو و نصب مجدد نرم افزار است. اما CPR امکان راه اندازی سیستم را در برنامه خط فرمان،دسترسی به سیستم بازیابی و اطلاعات کامپیوتر فراهم می کند.

در اکثر اوقات، شما قادر به بازیابی کامپیوتر بدون راه انداز به حالت قبلی آن هستید. اگر این امر امکان پذیر نباشد، CPR امکان انتقال اطلاعات به صورت off line را از سیستم به دیسک ایجاد می کند.

اگر خواستار بهبود و محافظت از اطلاعات خود تحت ویندوز XP هستید یا اگر سعی می کنید سیستم به هم ریخته ای را به حالت اولیه اش برگردانید، CPR می تواند انتخاب خوبی باشد. این نرم افزار ممکن است کار زیادی انجام ندهد. اما می تواند منجی حقیقی سیستم شما باشد.


( 5 کامنت - مشاهده کامنت ها ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب (5)

 1. سعید

  سلام. چند وقته حدودا یه پنج شیش سالی میشه وقتی بازی اجرا میکنم سیستمم خیلی صدا میده. همین اواخر هم درایو سیستمم از کار افتاد. دو تا هارد دارم. ممکنه مشکل از هادم باشه؟ یا از رمه؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون.

   

  سرزمین دانلود:

  هیچ کدام. موضوع مربوط به داغ شدن پردازنده اصلی و پردازنده گرافیک در حین اجرای بازی است، که باعث میشود فن ها با سرعت بیشتری کار کنند تا سیستم خنک نگه داشته شود.

  کیس را باز کنید و فن ها را سرویس و روغن کاری کنید.

 1. ناصر

  سلام... قطعات سیستم رو کاملأ درست روی هم سوار کردم و کلیه پورتها هم سر جایشان وصل شدند. ولی وقتی روشن میکنم هارد پشت سر هم سوت میکشد و سیستم اصلأ بالا نمیاد.. هارد رو تو یه سیستم دیگه تست کردم کاملأ سالم میباشد. لطفأ راهنمایی بفرمایید. با تشکر

   

  سرزمین دانلود:

  هارد سوت میکشد؟

  هارد، درایور DVD ، ماوس، و سایر لوازم جانبی (به جز کیبورد) را از کیس جدا کنید و ببینید سیستم بوت میشود یا خیر. یعنی ببینید میتوانید وارد تنظیمات بایوس شوید یا خیر.

 1. پرنسس

  با سلام و خسته نباشید. ببخشید من تنظیمات بایوس رو واسه حذف فلاپی انجام دادم ولی درست نشد. چکار کنم؟

   

  سرزمین دانلود:

  احتمالا تنظیمات را به درستی انجام نداده اید. وارد بایوس شوید و کلا فلاپی را Disable کنید.

  اگر باز هم مشکل برطرف نشد کیس را باز کنید و سیم برق فلاپی را جدا کنید.

 1. پرنسس

  با سلام و تشکر از سایت عالیتون. به تازگی هر دفعه کامپیوتر رو روشن میکنم، از فلاپی درایو تق تق صدا میاد و چراغش روشن خاموش میشه. من اصلا از فلاپی استفاده نمیکنم. چرا صدا میده؟

   

  سرزمین دانلود:

  احتمالا در تنظیمات بایوس و قسمت Boot گزینه مربوط به بوت از فلاپی فعال است. به همین دلیل در هنگام روشن کردن سیستم فلاپی را کنترل میکند تا اگر دیسکی در آن قرار دارد از روی آن بوت شود.

  وارد تنظیمات بایوس شوید و در قسمت Boot این گزینه را حذف کنید. و یا گزینه اول بوت را روی HDD تنظیم کنید.

 1. HazY

  سلام. این Defrag کردن رو هر چند وقت یکبار انجام بدم؟

   

  سرزمین دانلود:

  هر 6 ماه یک بار کافی است.

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.
سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------