ورود کاربران VIP سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش رایگان نرم افزار

منوی سایتخبر های جدید از حواشی شکار هواپیمای جاسوسی آمریکا (+عکس)

 

 

پس از  در اختیار گرفتن کنترل هواپیمای جاسوسی امریکایی اتفاقاتی رخ داده است که در برخی موارد با منطق شرایط فعلی سازگار نیستند. در مجموع اغلب شرایط جانبی یک چیز را نشان می دهند و آن اینکه همه این ماجرا یک هواپیما نیست!

1- چرا هواپیمای جاسوسی با این فناوری پیشرفته  فاقد امکان خود تخریب بوده است؟ زیرا پنتاگون خبری را به رسانه ها درز داده است که قصد داشته است که بعد از این حادثه با این عملیات در داخل ایران آن را از بین ببرد! معمولا کل امکانات ارتباطی که در شرایط اضطراری به کار می روند در دامنه فرکانسی کاملا مستقل فعالیت می کنند و حتی اگر ایران کنترل هواپیما را در اختیار گرفته بود باز هم امکان تخریب آن وجود داشت! آیا امریکاییها قصد داشته اند خودشان آن را به دام ایران بیاندازند؟

خیر ! شاید امریکایی ها بدشان نیاید قضیه به این شکل تصور شود. اما واقعیت این است که متخصصان دفاعی و نظامی ایران توانسته اند در جنگ الکترونیک بر امریکا غلبه کرده و این هواپیما را فرود بیاورند.

 2- عجیب نیست که اوباما با آن همه مشاور در حرکتی باور نکردنی در یک مصاحبه تلویزیونی درخواست کرد این هواپیما را پس بدهید آن هم درحالیکه به احتمال 100 درصد اطمینان داشتند که پاسخ ایران منفی خواهد بود و همان هم شد و پاسخ ایران تند بود که چرا اصلا این هواپیما در خاک ایران بوده است. فراموش نکنیم اگر در دوران جنگ سرد جاسوسان روسی و امریکایی مبادله می شدند و یا هواپیمای میگ 25 فراری به ژاپن به شوروی (البته پس از بررسی و فرو ریختن هیمنه فنی میگ 25) عودت گردید ماجرا فرق می کرد. در آن زمان اولا امریکا و شوروی در کشورهای هم سفارتخانه داشتند و ثانیا هواپیمای روسی فراری بود و خلبان آن پناهنده شده بود.

3- چرا در شرایطی که دموکراتها باید بیشترین محافظه کاری را برای انتخابات ریاست جمهوری سال آینده امریکا داشته باشند خیلی راحت با این ماجرا کنار آمده اند و حتی رسانه های نزدیک به آنها هم با کمال تعجب به نحوی این ماجرا را پوشش داده اند که مسبوق به سابقه نیست؟ این در حالی است که همواره هر نوع تست نظامی در ایران با بررسیهای خاصی همراه میشد که ارزش فنی آن را بالا نمی دانستند و فقط آن را در حد تهدید منطقه می خواندند. آیا در پس این ماجرا تصمیماتی وجود دارد که این شروع داستان است؟

 در مجموع همه جوانب این ماجرا در نوع خود عجیب است. البته شکی نیست که فناوریهایی که در این هواپیمای 6 میلیون دلاری به کار رفته اند نمی توانند با اف-22 و اف-35 و یا بی-2 (آن هم با قیمت دو میلیارد دلاری!) تطابق داشته باشند و همواره پنتاگون سعی کرده است از تجمع و تشابه فناوریها حتی به قیمت بالا رفتن هزینه های گوناگون طراحی و تعمیر و نگهداری و آموزش و …در سلاحهای مختلف پرهیز کند. این سیاست در نیم قرن اخیر به وضوح مشخص است.


( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب

هنوز نظری در مورد این مطلب ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.
سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------