ورود کاربران VIP پشتیبان سایت اکنون آنلاین است. (اطلاعات بیشتر) سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش رایگان نرم افزار

منوی سایت
چند ترفند کاربردی در نرم افزار فتوشاپ

Rating: 5 - 21 votes

چند ترفند کاربردی در نرم افزار فتوشاپ


مطمئنا همگی شما با نرم افزار Adobe Photoshop آشنا هستید ؛ معروف ترین نرم افزار ویرایش عکس در جهان. در این ترفند قصد داریم چند نکته بسیار مفید هنگام کار با این نرم افزار را به شما معرفی کنیم که ممکن است از چشمتان پنهان مانده باشد.

- ساخت آلبوم در فتوشاپ: هنگامی که مجموعه های تصویر داریم و می خواهیم نمونه کوچکی از آنها را مانند آلبوم در کنار هم قرار دهیم، گزینه File/Automate/Contact Sheet II را انتخاب میکنیم، پنجره ای باز میشود. در این پنجره  طول و عرض قسمتی را که می خواهیم تصاویر در آن چیده شود را وارد میکنیم. همچنین حساسیت تصاویر را در قسمت پایین این پنجره، تعداد ستون ها و ردیف های تصاویر و در قسمت پایینتر فونت نام فایل تصاویر را وارد می نماییم. برای اینکه محل تصاویر دلخواه را وارد کنیم از بالای صفحه Browse را کلیک کرده و محل تصویر را مشخص میکنیم، سپس دکمه OK را کلیک میکنیم.

- تغییر یک رنگ در تصویر: ابتدا تصویر را باز کرده مدل آن را CMYK تعیین میکنیم. سپس Image/Ajustment/Selectiv Color را انتخاب میکنیم. پنجره ای باز میشود. رنگ دلخواه را انتخاب می کنیم و با جابه جا کردن مقدار رنگ های مختلف آن، رنگ در تصویر تغییر می کند. در کار طراحی پارچه هنگامی که بخواهیم نمونه رنگهای دیگری از پارچه طراحی شده را تهیه کنیم از این روش استفاده میگردد.

- ریختن اطلاعات در فلاپی: فلاپی ظرفیت کمی برابر 1.83 مگابایت دارد. اگر تصاویر کوچک و یا با کیفیت پایینی دارید می توانید با فورمت Tiff آنها را در فلاپی ذخیره نمایید. به این صورت که تصویر را در فتوشاپ باز کنید. سپس File/Save as را انتخاب می کنیم. پنجره ای باز میشود. در قسمت بالای این پنجره، فلاپی A را انتخاب و در قسمت فورمت Tiff را برگزینید. اگر حجم تصویر از ظرفیت فلاپی بیشتر باشد ابتدا آن را Flatt کرده و با فورمت Jpeg با کیفیت 5 یا 6 ذخیره میکنیم.

- روتوش عکس: ابتدا عکس را در کامپیوتر اسکن نموده و نور عکس را شبیه به عکس اصلی تنظیم نمایید. چون تصویر از روی عکس چاپ شده اسکن شده، تصویر دارای دانه هایی (گرین) در عکس است. برای از بین بردن آنها، ابتدا تصویر را در صورت رنگی بودن به RGB تبدیل کنید تا بتوانید از فیلترها استفاده کنید. سپس از پنجره فیلتر، Noise را انتخاب کرده و Dust & Scratches را برگزینید. پنجره ای باز می شود. Radius تصویر را محو میکند و Threshold لایه های خاکستری رنگ در تصویر را از یکدیگر مجزاتر میکند. می توانید با جابه جا کردن این دو متغیر، بسیاری از شکستگی های عکس را پنهان کنید. سپس به وسیله ی ابزار استامپ شکستگی های بزرگتر را از بین ببرید. اگر ترک ها داخل صورت بود باید سرقلم کوچکتری را انتخاب کرد و برای اینکه در صورت سایه های نرمی وجود دارد، غلظت قلم را کم کنید و از چند محل نمونه بگیرید.

- Opacity: در لغت به معنی کدری و تاری میباشد و در اینجا به معنی مقدار غلظت تصویر می باشد، یعنی هرچه درصد آن بالا باشد واضح و هرچه پایین بیاید مقدار وضوح کم و تصویر به صورت تار در می آید. برای تعیین مقدار Opacity، باید ابتدا تصویر را باز کرده و Window/Layer را انتخاب کنید. لایه آنرا صفر کرده، سپس درصد آن را از قسمت بالای آیکون تغییر دهید.


( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب

هنوز نظری در مورد این مطلب ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.
سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------