ورود کاربران VIP سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش رایگان نرم افزار

منوی سایت149 راز از اینترنت اکسپلورر (قسمت سوم)

Rating: 1 - 4 votes

149 راز از اینترنت اکسپلورر (قسمت سوم)


101- برداشتن IE 6 خیلی آسان است. اگر نظرتان عوض شد و خواستید IE 6 را Uninstall بکنید، یا خواستید ویندوز 2000 را نصب کنید بدون اینکه پیام خطایی درباره IE ببینید (چرا که قصد دارید نسخه قدیمی تر IE در ویندوز 2000 را روی IE 6 نصب کنید)، از پنجره Control Panel برنامه Add/Remove Programs را اجرا و گزینه Microsoft Internet Explorer 6 and Internet Tools را انتخاب کنید. بعد از این که IE 6 را Uninstall کردید، گزینه Restore the previous windows configuration را انتخاب کنید.

102- اگر زیاد با IE 6 مشکل پیدا می کنید، و پیوسته یک پیام خطا می گیرید، امکان دارد نسخه IE شما به طریقی دچار آسیب شده باشد. اولین کاری که باید انجام بدهید این است که ابزارهای تعمیراتی خود IE را اجرا و گزینه Microsoft Internet Explorer 6 and Internet Tools را انتخاب کنید، دکمه Add/Remove را فشار داده و در کادر محاوره ظاهر شده، گزینه Repair Internet Explorer را انتخاب کنید. با این کار، به احتمال زیاد مشکل برطرف می شود ولی بعد از پایان تعمیر باید کامپیوتر خود را Restart بکنید.

103- روزآمدی خود را حفظ کنید، از منوی Tools، گزینه Internet Options را انتخاب کرده و به صفحه Advanced بروید. در قسمت Browsing، گزینه Automatically check for Internet Explorer updates را علامت بزنید. با این انتخاب، هرگاه Update جدیدی برای IE وجود داشته باشد، کادر محاوره ای باز می شود که می پرسد می خواهید آن را بارگذاری کنید یا نه.

104- روزآمدی و لینکی خود را حفظ کنید. برنامه به روزرسانی خودکار IE شامل «وصله»های امنیتی نمی شود.

105- روزآمدی خود را با همدیگر حفظ کنید، به گروه خبری رسمی Internet Explorer ملحق شوید و از نکات، خدمات و اظهارات نظرهای دیگر کاربران مطلع شوید.

106- اگر به وب سایتی رفتید که از JavaScript یا Vb Script استفاده می کند و اسکریپت مربوطه کار نمی کند، کادر محاوره ای باز می شود که می گوید مشکل از کجاست. از آنجا که کاربران و اینترنت بازان عادی علاقه ای به دانستن ریشه مشکل ندارند (چرا که معلومات آنها در حدی نیست که بتوانند آن را برطرف کنند)، IE تصمیم می گیرد به طور پیش فرض خطاهای بعدی را دیگر نشان ندهد، مگر این که گزینه درخواست کننده اطلاعات بیشتر در آن کادر محاوره را علامت بزنید. ولی بدانید که با این کار، پشت سرهم کادر محاوره دیگری ظاهر می شود، پس علامت آن را بردارید و خود را خلاص کنید.

107- اگر نمی توانید طاقت بیاورید و دوست دارید «هر» خطای اسکریپتی موجود در صفحات را مشاهده کنید، از منوی Tools گزینه Internet Options را کلیک کرده و به صفحه Advanced بروید. سپس از قسمت Browsing،گزینه Display notification about every script error را علامت بزنید.

108- با کلیک روی دکمه Advanced هر بخش اضافی که دوست دارید از IE 6 حذف شود را مشخص کنید. در پایان، باید ویندوز را Restart بکنید.

109- اگر در هنگام Uninstall کردن IE 6 آن را در لیست برنامه ها پیدا نکردید، احتمال دارد اطلاعات Uninstall نسخه قبلی خود را پاک کرده باشید(یا سرویسی از ویندوز 2000 را نصب کرده باشید که آن را پاک می کند). در این حالت، سعی کنید Setup.exe را از فولدر Internet Explorer Setup اجرا و گزینه Remove را انتخاب کنید.

110- اگر باز هم موفق نشدید، تنها راه برای خلاص شدن از دست IE 6 این است که دوباره ویندوز را نصب کنید. اگر از ویندوز 98 یا ام ای استفاده می کنید، ابتدا اسم فایل IEMIGRAT.DLL را عوض کنید تا نسخه ای از IE نصب شود که به همراه ویندوز شما عرضه شده است.

111- ولی IE 6 را از سیستم خود برندارید، هر وقت مطمئن شدید که IE 6 را دوست ندارید و هرگز به IE 5.5 بر نمی گردید، میتوانید باحذف اطلاعات Backup در حدود 10 مگابایت از فضای دیسک خود را دوباره احیا کنید. از پنجره Control Panel برنامه Add/Remove Programs را اجرا و گزینه Microsoft Internet Explorer 6 and Internet Tools را از لیست انتخاب کنید. دکمه Add/Remove و پس از آن Advanced را فشار داده و گزینه مربوط به حذف Back-up را علامت بزنید.

112- اگر از ویندوز 95 استفاده می کنید، نمی توانید IE 6 را روی آن نصب کنید. باید ویندوز خود را به ME یا XP ارتقاء بدهید.

113- استاندارد مهم است، نه فقط برای این که وجود دارند، بلکه به این علت که صفحات وب در هر مرورگری درست نمایش درآیند و توسعه دهندگان وب از وقت خود استفاده کرده و مجبور نباشند نسخه جداگانه ای را به ازاء هر مرورگر تولید کنند.

114- CSS یک استاندارد است. وقتی وب سایتی را می سازید، قطعا دوست دارید تمام عناوین ونوشته ها درست نشان داده شوند. به جای این که فرمت صفحه را به طور دستی تنظیم کنید و بعد اگر فونت جدیدی را انتخاب کردید، دوباره هر چیزی را دستی تغییر بدهید، از Cascading Style Sheet استفاده کنید تا با اعمال یک Style بتوانید هر وقت نیاز به اصلاح وب سایت بود، کل آن را یک جا تغییر بدهید.

115 - IE 6 از تمام ویژگی های CSS Leval1 حمایت می کند؛ یعنی می توانید انتظار داشته باشید که وب سایت شما در IE 6 و Netscape Navigator 6.1 یکسان ظاهر شود.

116- اگر دوست ندارید، صفحات خود را تغییر بدهید، مجبور نیستید. اگر از سوئیچ !DOCTYPR استفاده نکرده اید که به IE 6 بگوئید CSS1 را به طور کامل استفاده بکند، این کار را نخواهد کرد. آن را فعال کنید و خواهید دید که IE در مورد Style Sheet محدودیت دارد. پس اگر رنگی را با دادن مقدار هگزادسیمال آن تعیین کرده اید ولی آن را جا انداخته اید، دیگر کار نخواهد کرد.

117- حاشیه ها را تطبیق دهید. CSS محتویات یک عنصر HTML را در کادری نامرئی قرار می دهد که فاصله حاشیه ها و خطوط مرزی آن رعایت شده اند. نسخه های قبلی IE این خطوط مرزی را به اندازه کادر اضافه می کنند و آن را بزرگتر در نظر می گیرند. IE 6 این جمع زدن را درست انجام می دهد و اندازه کادر را همانی که هست در نظر می گیرد.

118- IE 6 حاشیه خانه های جدول ها را درست حساب می کند، ولی امروزه توسعه دهندگان می توانند حداقل ارتفاع خانه های جدول را به گونه ای انتخاب کنند که همواره قابل رویت و استفاده باشد.

119- فاصله بین کلمات اصلاح شده است. کاربران مکنتاش از IE 4.01 به بعد از این اصلاحات سود برده اند و حالا نوبت کاربران PC است که فاصله گذاری بهتری را در ستون ها و کادرهای باریک ببینند.

120- بیشتر برنامه های واژه پردازی قابلیت Small caps را دارند؛ یعنی تمام حروف یک کلمه به حالت بزرگ (مثل B,A و...) باشند، ولی حرف اول کمی بزرگتر از بقیه باشد. حالا IE 6 هم چنین قابلیتی دارد.

121- عادت به Quick Time IE دیگر از پلاگینهای نت اسکیپ گونه ای که با استفاده از برچسب EMBED در پنجره IE به نمایش در می آیند حمایت نمی کند، زیرا از مایکروسافت شکایت شده که حقوق ثبت شده آنها تجاوز کرده است. مشهورترین پلاگ اینی که از این محرومیت تاثیر گرفت Quick Time بود. اگر از پلاگین Quick Time استفاده می کنید که با IE5 کار می کرد، حالا آیکونی را خواهید دید که می گوید Quick Time is broken (به جای (Quick Time movie اگر می خواهید Quick Time دوباره به کار بیفتد، کنترل اکتیوایکس Apple را از آدرس http://www.apple.com/quicktime بگیرید و دوباره لذت ببرید.

122- مشکل Acrobat در تعداد معدودی از سایت های وب، وقتی روی لینکی کلیک می کنید تا یک فایل PDF رادر Acrobat Reader شرکت Adobe مشاهده کنید، با صفحه ای خالی مواجه می شوید که به جای مطالب مورد نظر فقط یک آیکون را نشان می دهد. این مشکل باز هم به پلاگ اینها و برچسب EMBED مربوط می شود. ولی این مشکل فقط وقتی بروز می کند که اسم فایل به پسوند PDF، ختم نشده  و سایت مزبور نیز مشخص نکرده باشد که فرمت فایل PDF است. اگر سایت فایل مربوطه را چنان توصیف کرده باشد که IE 6 بتواند آن را بشناسد، PDF را به درستی خواهید دید، ولی در غیر این صورت، سعی کنید روی لینک کلیک راست کنید و با انتخاب گزینه Save Target As آن فایل راابتدا در کامپیوتر خود ذخیره و سپس با کلیک مضاعف روی آن با خیالی آسوده باز کنید.

123- حالا که IE فرق بین Padding و Margin اطراف اشیای واقع در صفحه را می فهمد، توسعه دهندگان وب می توانند با استفاده از Padding فضای سفیدی در اطراف تصاویر ایجاد کنند.

124- DHTML به توسعه دهندگان وب امکان می دهد بدون نیاز به پلاگ اینهای اضافی یا تصاویر بزرگ کارهای جالبی انجام بدهند. بیشتر ترفندهای DHTML از «رفتارها» بهره می گیرند (دستورالعمل هایی برای طراحی صفحه وب، به حرکت در آوردن سر تیترها یا هر چیز دیگری که بخواهید عضوی از یک صفحه انجام دهد). در IE 6، اگر عناصر زیادی در یک صفحه از رفتار DHTML یکسانی استفاده کرده باشند، همه آنها سریعتر کار می کنند.

125- خاصیت اصلی XML این است که پیچیدگی و درهم ریختگی داده ها در وب را به اطلاعاتی منظم تبدیل کند. IE با حمایت از آخرین اجرای XML مایکروسافت (یعنی XML3) آخرین استانداردها را رعایت می کند (و سریعتر نیز می باشد).

126- هماهنگی بین چند رسانه ای ها، اگر در حال مشاهده یک فیلم جاری یا گوش دادن به تراک صوتی باشید و نوشته هایی هماهنگ با آن فیلم یا صدا روی سایت وجود داشته باشد، راحت پیش می آید که این هماهنگی از بین برود. راه حل مایکروسافت برای حفظ این هماهنگی HTML+TIME است. استانداردی موسوم به SMTL2.

127- پلاگین ها ی مشکل دار دیگر این پلاگینها به اندازه Quick Time یا Acrobat شهرت ندارند، ولی Final Music Viewer یا Altma TIFF هم در IE 6 مشکل پیدا می کنند. بهتر است نسخه های به روز شده آنها را پیدا کنید.

128- اکتیوایکس برچسب EMBED به طور کامل ممنوع نشده و کامپیونت های اکتیوایکس درست کار خواهند کرد. پس لازم نیست نگران Shockwave Flash یا SVG Viewer باشید.

129 - IE 6 دیگر با جاوا همراه نیست. مایکروسافت می خواهد مردم را مجبور کند از اکتیوایکس خودشان استفاده کنند. اگر IE 6 را با ارتقاء نسخه های قدیمی تر IE در دست دارید هنوز هم جاوا دارید (اگر آن را نصب کرده باشید). در غیر این صورت، اولین باری که به وب سایتی بروید که یک جاوا اپلت داشته باشد، کادر محاوره ای باز می شود که از شما می خواهد ماشین مجازی جاوا خود مایکروسافت را از آدرس http://www.microsoft.com/java/ بارگذاری کنید.

130- IE تمام فایل های موقتی را در فولدری درون دایرکتوری ویندوز ذخیره می کند. اگر ترجیح می دهید این فایل ها جای دیگری نگهداری شوند، از منوی Tools گزینه Internet Options را انتخاب کنید. از صفحه General در قسمت Temporary Internet Files دکمه Setting و سپس More Files راکلیک کنید.

131- علاوه بر اینکه می توانید به صفحات وبی که در فولدر Temporary Internet Files ذخیره کرده اید سر بزنید، می توانید ببینید چه پلاگ اینها و برنامه هایی را بارگذاری کرده اید. از منوی Tools، گزینه Internet Options را انتخاب و از قسمت Temporary Internet Files صفحه General روی دکمه Setting و سپس View Objects کلیک کنید.

132- وقتی URL ها را تایپ می کنید، IE با نگاهی به لیست History سعی می کند آدرس هایی مشابه با آنچه در حال تایپ آن هستید را به شما پیشنهاد بدهد. اگر آدرس مورد نظر خود را دراین لیست پیدا کردید، روی آن کلیک کنید. اگر هیچ کدام از پیشنهادها را قبول ندارید، به تایپ خود ادامه بدهید.

133- کلمه ای را در خط Address تایپ کنید و کلید Enter را به همراه Ctrl بزنید تا IE قسمت http://www و com را به طور خودکار به ابتدا و انتهای کلمه بچسباند. اگر تایپ کنید http:// یا http:// یا اشتباهاتی از این دست مرتکب بشوید (مثلا به جای / تایپ کنید) IE 6 خود به خود اشتباه تایپی شما را اصلاح خواهد کرد عجیب است که کاما را به نقطه تبدیل نمی کند،ولی شاید این کار را برای نسخه بعدی باقی گذاشته است!

134- به طریقی مشابه،فیلدهای فرم های وبی لیستی کشویی را باز می کنند که حاوی چیزهایی است که خود شما قبلا تایپ کرده اید. تایپ خود را شروع کنید و اگر دیدید پیشنهاد صحیحی ظاهر شد، آن را انتخاب کنید.

135- اگر می خواهید اسم کاربر و رمز عبور مربوط به یک سایت وب را ذخیره کنید، IE آنها را با صفحه وب مربوطه متناظر خواهد کرد. بعد از این که یک بار اسم و رمز عبور را پر کردید، IE آنها را به خاطر می سپارد.

136- گزینه های مربوط به AutoComplete را از طریق منوی Tools، گزینه Internet Options، صفحه Control قسمت Auto Complete تنظیم کنید.

137- وقتی به صفحه وبی می روید که می تواند اطلاعات را از Profile Assistant بگیرد، کادر محاوره ای باز می شود که به شما می گوید کدام سایت وب اطلاعات شما را می خواهد و به چه منظور، در این حالت، می توانید تعیین کنید تا چه حد اطلاعات به آن سایت داده شود.

138- اطلاعاتی که در این جا پر می کنید مورد استفاده Outlook و Outlook Express هم قرار خواهد گرفت و به عنوان کارت تجاری شما ثبت خواهد شد. این اطلاعات به طور خودکار به نامه های ارسالی از طرف شما قابل پیوست هستند و اگر آنها را برای کاربر دیگری از Outlook بفرستید، وی می تواند مستقیما اطلاعات شما را به لیست طرف های تماس خود منتقل کند.

139- برنامه پست الکترونیکی یا ویرایشگر وب مورد نظر خود را از طریق منوی Tools، گزینه Internet Options و صفحه Programs انتخاب کنید. برنامه مورد نظر را از لیست کشویی برگزینید. این لیست با توجه به برنامه هایی که در سیستم خود نصب کرده اید تشکیل می شود.

140- اگر بخواهید می توانید Hotmail را به عنوان لینک Email خود انتخاب کنید و از IE بخواهید به طور خودکار Login کند. این کار برای مواقعی که در حال گشت و گذار در وب هستید و می خواهید صفحه ای از وب را برای کسی بفرستید بسیار کار راه انداز است.

141- اگر کارد محاوره Internet Options هیچ ویرایشگر HTML را انتخاب نکرده باشید، با کلیک روی دکمه Edit واقع در خط ابزار، ممکن است FrontPage Express باز شود. علت این است که وقتی ویرایشگری را معرفی نکرده باشید، ویندوز اولین ابزار ویرایشگری HTML در Registry را بر می گزیند.

142- به جای پیام های بی فایده ای چون 404 File not found یا Cannot find server or DNS error که IE به هنگام وقوع خطا ظاهر می کرد، در IE 6 توضیحی مفصل از آن چه رخ داده همراه با چند پیشنهاد مناسب ارائه می شود. اگر IE حدس بزند که به اینترنت وصل نیستند، چند روش معاینه را به شما پیشنهاد می دهد یا توصیه می کند تنظیمات شبکه را به جای شما تحت معاینه قرار دهد. اگر ترجیح می دهید پیام خطای واقعی ارسالی از طرف سرور را ببینید (که اگر توسعه دهنده وب باشید برای آزمایش سایت وب خود احتمالا چنین ترجیح می دهید)، می توانید از منوی Tools، گزینه Internet Options راانتخاب کرده و به صفحه Advanced بروید. سپس، در قسمت Browsing، علامت گزینه Show friendly HTTP error messages را بردارید.

143- اگر می خواهید صفحه وبی را ذخیره کنید تا بعدا به مطالعه آن بپردازید، کادر محاوره Save Web page (از منوی File، گزینه Save As) چهار انتخاب به شما می دهد. می توانید فقط نوشته های صفحه را ذخیره و عناصر وبی را از آن حذف کنید، یا می توانید به صورت HTML ذخیره کنید، ولی اگر می خواهید صفحه را به طور کامل داشته باشید، می توانید تمام تصاویر مورد نیاز را در یک فولدر ذخیره کنید، یا همه چیز را در یک فایل آرشیوی به صورت فشرده نگهداری نمائید.

144- برای صرفه جوئی در تایپ مکرر اطلاعات هر دفعه که فرمی را در یک سایت وب پر می کنید، از منوی Tools گزینه Internet Options را انتخاب کرده و به صفحه Content بروید. سپس، از قسمت Personal Information دکمه My Profile را کلیک کرده و تمام اطلاعات خود را یکبار تایپ کنید تا Profile Assistant به موقع از آنها استفاده کند.

145- سایتی را انتخاب می کنید که قبلا در Favorites شما قرار داشته و آن را به صورت Offline قابل دسترسی تعریف می کنید. اگر اخیرا به این سایت سر زده باشید، IE اطلاعات را برای شما ذخیره خواهد کرد، ولی اگر به آن سایت نرفته باشید، باید Online بشوید. همیشه قبل از قطع ارتباط، از منوی Tools گزینه Synchronize را انتخاب کنید تا تمام صفحاتی که خواسته اید به صورت Offine هم قابل دسترسی باشند به روز بشوند.

146- با استفاده از منوی Tools، گزینه Synchronize و دکمه Setup، چگونه، زمان و آن چه IE سنکرون می کند را تحت کنترل خود بگیرید. IE می تواند Favorite های Offline را به محض وصل شدن به اینترنت به روز کند، یا زمانی به روز کند که Online هستید و کامپیوتر بی کار است.

147- اگر دوست دارید صفحه مورد علاقه تان همواره به روز باشد، آن را ذخیره نکنید، بلکه آن را به صورت یک Offline favorite تنظیم کنید. وقتی از منوی Favorites گزینه Add to Favorites راانتخاب می کنید، گزینه Make available offline را علامت بزنید تا صفحه مزبور در حالت offline هم قابل استفاده باشد. با کلیک روی دکمه Properties می توانید تعیین کنید که این صفحه چند وقت به چند وقت به روز شود.

148- وقتی تنظیمات مربوط به استفاده Offline از سایت Favorite خود را تعیین می کنید، سعی نکنید عمق زیادی را در زنجیره لینک ها انتخاب کنید. دسترسی تا یک سطح پایین تر معمولا لازم است تا مجبور نشوید به خاطر یک لینک دوباره Online بشوید. ولی اگر عمق بسیار زیادی را انتخاب کنید، همه شب را باید منتظر بمانید تا صفحات بارگذاری شوند.

149- برنامه زمانی صفحات Offline خود را تعریف کنید. Daily می تواند به معنی این باشد که هر روز ساعت 3 صبح، و اگر آن را به 6 بعد از ظهر تغییر دهید، برای تمام صفحاتی که Daily تعیین شده اند این تغییر صورت می گیرد.

 

سایر مقالات مرتبط با این موضوع


( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب

هنوز نظری در مورد این مطلب ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.
سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------