ورود کاربران VIP سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش رایگان نرم افزار

منوی سایت19 دلیل برای استفاده از فایرفاکس به جای اینترنت اکسپلورر


بسیاری از کارشناسان مرورگر موزیلا فایرفاکس را بسیار برتر از مرورگر قدیمی و معروف اینترنت اکسپلورر میدانند. این کارشناسان 19 دلیل گویا و روشن را برای این انتخاب خود ذکر میکنند. در این ترفند قصد داریم 19 دلیل برای استفاده از فایرفاکس به جای اینترنت اکسپلورر را به شما معرفی کنیم، شاید شما نیز به این مرورگر روی آوردید!

1. امنیت: یکی از مهمترین نکات بارز این مرورگر امنیت بسیار بالاتر فایر فاکس نسبت به Internet Explorer می باشد. بدین معنی که با استفاده از فایر فاکس شما بسیار کمتر مورد حملات امنیتی قرار می گیرید.

2. سرعت: دومین گزینه برتری Firefox نسبت به Internet Explorer سرعت بالاتر این مرورگر می باشد. بدین معنی که صفحات اینترنتی بسیار سریعتر در این مرورگر بارگذاری می شوند و برای اکثر ما که از اینترنت هایی با سرعت پایین استفاده می کنیم مزیت بسیار خوبی است.

3. امکان Tab Browser: در فایرفاکس پنجره های جدید در یک تب (در داخل همان پنجره) بازگشایی می شوند و این عمل باعث می شود که اولا محیط Taskbar ویندوز شلوغ نشود و دوم دسترسی سریعتر به سایتهای موجود در تب می باشد.

4. دسترسی همیشگی به موتورهای جستجو: در Firefox شما به راحتی می توانید در موتورهای جستجو معروف از قبیل گوگل، یاهو، آمازون و دیگر موتورهای جستجو، به جستجو بپردازید بدون اینکه نیازی به تایپ آدرس موتور جستجو باشد. امکانی که در Internet Explorer وجود ندارد.

5. امکان Import از مرورگر های دیگر: فایر فاکس همچنین می تواند اطلاعاتی از قبیل History، کوکی ها، پسوردها و اطلاعاتی که در فرمها وارد کرده اید (در مرورگر های دیگر) را در درون خود وارد کند.

6. ذخیره سریع صفحات لود شده به طور کامل: در Internet Explorer، حتما برایتان پیش آمده که مثلا وارد سایتی شده اید و وقتی قصد ذخیره آن صفحه را دارید، یا باید خیلی منتظر شوید تا صفحه ذخیره شود و یا اینکه پیغامی را خواهید دید که مبنی بر این است که شما نمی توانید این صفحه را ذخیره کنید. و دومین مشکل هم عدم ذخیره کامل سایتها می باشد بدین معنی که  مثلا اگر در صفحه ای، یک یا چند فایل فلش موجود باشد، پس از ذخیره صفحه مشاهده خواهید کرد که فلشها ذخیره نشده اند و در اینگونه موارد می بایستی از نرم افزارهای جانبی برای اینکار استفاده کنید. اما در مقابل مرورگر فایر فاکس اولا تمامی صفحات را ذخیره میکند (آن هم به طور کامل یعنی همراه با تمامی تصاویر و حتی فلشهای به کار رفته) و ثانیا اگر صفحه به طور کامل لود شده باشد، بدون لحظه ای تامل صفحه ذخیره می شود و دیگر خبری از یک پنجره ذخیره که باید مدتی برای آن در اینترنت اکسپلور منتظر می شدید نیست!

7. افزایش توانایی های برنامه با نصب پلاگینها: از دیگر مزیتهایی که Firefox نسبت به Internet Explorer دارد امکان نصب پلاگینها می باشد. بدین معنی که شما می توانید با نصب پلاگینها قابلیتهای فایرفاکس را توسعه دهید.

8. دارا بودن فایل منیجر: از دیگر مزیتهای Firefox نسبت به Internet Explorer دارا بودن فایل منیجر می باشد که شما را در دانلود هر چه بهتر و سریعتر فایلها یاری می کند.

9. استفاده از کلیدهای میانبر بیشتر: یکی از مواردی که کاربران حرفه ای بسیار از آن استفاده می کنند کلیدهای میانبر می باشد که کار با اینترنت را سریعتر و لذت بخش تر می کند و البته در فایرفاکس این کلیدها بسیار بیشتر می باشند. از جمله این موارد:
شما در Internet Explorer مثلا برای تایپ سایتی هایی که دارای دامین com. هستند کافی بود نام سایت را نوشته و کلیدهای ترکیبی Ctrl+Enter را بزنید. ولی برای سایتهای net. و یا org. فکری نشده است ولی در Firefox می توانید برای سایتهای net. کلیدهای ترکیبی Shift+Enter و برای سایتهای org. کلیدهای Ctrl+Shift+Enter را بزنید، و یا می توانید برای ذخیره یک صفحه کلیدهای Ctrl+S را بزنید و یا برای دسترسی به سورس صفحه نمایش داده شده کلیدهای Ctrl+U را بزنید و بسیاری دیگر از کلیدهای میانبر دیگر. لازم به ذکر است تمامی کلیدهای میانبر در Internet Explorer نیز در فایرفاکس انجام پذیرند.

10. قابلیت Bookmark: دسترسی به عنوان آخرین مطالب سایتها، بدون نیاز به مراجعه مکرر به سایت برای باخبر شدن آپدیت آن سایت از امکانات Bookmark است که در فایرفاکس وجود دارد.

11. مدیریت بسیار کاملتر بر روی علاقه مندی ها یا همان Favorites: شما می توانید لیست سایتهای مورد علاقه خود رو در Internet Explorer به راحتی اضافه کنید ولی به عنوان مثال اگر یک روز بخواهید ویندوزتان را عوض کنید خواهید دید که تمامی علاقه مندی ها نیز پاک خواهند شد. ولی در فایر فاکس میتوان آنها را هر زمان ذخیره کرد و مجدد وارد مرورگر نمود.

12. امکان حذف کوکی ها و لیست سایتهای مرور شده: شما درFirefox تنها با فشردن چند کلید ترکیبی Ctrl+Shift+Del به راحتی قادر به پاکسازی مرور اینترنتی خود خواهید بود، کاری که در Internet Explorer از طریق منوها و با چند عمل مختلف انجام می گیرد.

13. تغییر ظاهر فایر فاکس: شما حتی می توانید در Firefox شکل ظاهری مرورگر را تغییر دهید (یا به زبان دیگر، تغییر پوسته). این هم یکی دیگر از مزیتهای Firefox نسبت به Internet Explorer میباشد.

14. جستجوی دقیق تر: در Internet Explorer شما با فشردن کلیدهای ترکیبی Ctrl+F میتوانستید به جستجو در متون به کار رفته در صفحه بپردازید ولی اولا مکان قرار گیری پنجره Find نامناسب و جستجو با آن کمی وقت گیر است ولی در Firefox علاوه بر قرار گیری این پنجره در مکانی بسیار عالی، شما می توانید کلیه موارد یافت شده را Highlight کنید که کار جستجو را بسیار راحت تر می کند.

15. جستجوی سریع بدون نیاز به تایپ کلمه: شما در Firefox می توانید عبارتی را با ماوس انتخاب کرده و سپس یک کلیک راست کنید. خواهید دید که گزینه ای در منوی کلیک راست وجود دارد با عنوان Search Web For Test که البته به جای کلمه Test عبارت انتخاب شده شما قرار دارد و تنها با کلیک برروی این گزینه می توانید نتایج جستجو را در موتور جستجوی پیش فرض مشاهده کنید.

16. مدیریت بسیارکاملتر بر روی فریمها: در Firefox در صفحاتی که از فریم استفاده شده باشد، شما قادر خواهید بود که مثلا تنها فریم را مشاهده کنید و یا تنها فریم را ذخیره کنید و یا سورس فریم را ببینید و کارهای مختلف دیگری که می توانید بر روی فریمها انجام دهید.

17. تبدیل قالب سایتها مناسب برای فارسی زبانان: شما همچنین می توانید بسیاری از سایتها را مطابق با استاندارد فارسی از راست به چپ کنید. یعنی تصور کنید در Yahoo Mail، تمامی منوها در سمت چپ قرار دارند ولی طبق استاندارد فارسی منوها می بایست در سمت راست قرار داشته باشند، شما کافی است در فایر فاکس یک کلیک راست کنید و گزینه Switch Page Direction را انتخاب نمایید. خواهید دید که تمامی منو های موجود در سمت چپ به سمت راست منتقل شده اند. این عمل در بسیاری از سایتها جواب قابل قبولی را می دهد که در نوع خود بی نظیر است.

18. حذف اتوماتیک پنجره های تبلیغاتی: فایر فاکس همچنین به صورت اتوماتیک پنجره های تبلیغاتی را می بندد که این مورد یکی از مشکلات اساسی کاربران Internet Explorer می باشد. ولی فایر فاکس این مشکل را حل کرده است.

19. نمایش آخرین مراجعات: علاوه بر دارای بودن History، همچنین شما می توانید در فایر فاکس، آخرین 10 سایت بازدید شده را تنها با یک کلیک مشاده نمایید.
 


( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب

هنوز نظری در مورد این مطلب ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.
سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------