ورود کاربران VIP پشتیبان سایت اکنون آنلاین است. (اطلاعات بیشتر) شماره پشتیبانی سایت : 0345 907 909

منوی سایت


نکته های کاربردی در ویندوز XP (قسمت اول)

Rating: 3 - 7 votes

نکته های کاربردی در ویندوز XP (قسمت اول)

 


1. وقتی که فایل هایی را درون یک پوشه (Folder) کپی می کنم و یا می خواهم آن را به مکانی دیگر منتقل کنم (Move) که در آنجا فایل هایی با همین نام وجود دارند، یک پنجره سوال باز می شود. که در آن می پرسد آیا می خواهید فایل جدید را جایگزین فایل قبلی کنید؟ چگونه می توانم همیشه به صورت خودکار گزینه "NO" را انتخاب کنم و هر بار مجددا مجبور نشوم این گزینه را کلیک کنم؟


راه حل بسیار آسان است. دکمه Shift را نگه دارید و همزمان بر روی گزینه "NO" کلیک کنید.

 


2. چگونه می توان شناسه و پسورد تمام User های ویندوز را در داخل یک دیسکت ذخیره کرد؟


مسئله پسورد کاربران ویندوز بسیار مهم بوده و فراموشی آن باعث دردسر است. برای حل این مشکل و نگهداری تمام حروف رمز، ابتدا یک دیسکت فرمت شده را در درایو A قرار دهید. سپس از منوی Start بر روی گزینه Control Panel کلیک کنید و در آنجا بر روی User Accounts دو بار کلیک کنید. و سپس در منوی لیست قسمت چپ گزینه "مانع شدن از فراموشی حرف رمز" را کلیک کنید. (Prevent Forgottn Password) و سپس تمامی حروف رمز را وارد دیسک کنید . البته توجه داشته باشید که هرکس به این دیسکت دسترسی داشته باشد به تمامی سیستم شما دسترسی خواهد داشت.

 

 

3. چگونه می توان مرورگر اینترنت IE را مجددا نصب کرد؟


ممکن است Internet Explorer فعلی شما نتواند سایت های وب را به درستی نمایش دهد و یا در ذخیره بعضی از اطلاعات دچار مشکل شوید . در این صورت می توانید IE را عوض کنید . خیلی ها اصرار دارند که ویندوز را مجددا نصب کنید ولی این کار لازم نیست. برای این کار CD مربوط به ویندوز XP را در دیسک گردان قرار دهید و بر روی Start و سپس Run کلیک کرده و دستور زیر را وارد کنید:


rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\inf\ie.inf

 


4. چگونه می توان اتصال به شبکه را در ویندوز XP تسریع کرد؟


اتصال کاربران ویندوز XP به اینترنت گاهی اوقات بسیار آرام و زمان بر است . این بدان علت است که سیستم XP چک می کند که آیا گزینه "Tasks" اجرا می شود و یا خیر . می توان با خاموش کردن این گزینه، سرعت اتصال به اینترنت را افزایش داد. از رجیستری ویندوز، شاخه زیر را پیدا نموده و آن را انتخاب کنید:


HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Explorer\Remote\Computer Name\Space


و سپس گزینه دارای این اطلاعات را از حالت انتخاب شده در آورید:


{D6277990 – 4C6A – 11CF – 8D87 – 00AA0060FSBF}5. در تمامی انواع ویندوز می توان از اشتراک داده ها (Data Sharing) با استفاده از حرف رمز (Password) استفاده کرد. چگونه می توان در ویندوز XP نیز چنین امکانی را بدست آورد؟


برای اینکار بر روی Start و سپس Run کلیک نموده و فرمان shrpubw را وارد کنید و سپس ok را فشار دهید. سپس می توانید برحسب دلخواه گزینه های مورد نظر را کلیک کنید و به هدف برسید (با نمایش پنجره Create Shared Folder)

 


6. چگونه می توان نام کاربران اخیر استفاده کننده از کامپیوتر را پیدا کرد؟


هر چقدر تعداد افرادی که از یک ویندوز XP استفاده می کنند بیشتر باشد، شناختن اینکه چه کسانی از آن دستگاه خاص استفاده کرده اند مشکل تر خواهد بود. با کمک یک ورودی رجیستری می توان نام کاربران مختلف ویندوز را پیدا کرد. کلید زیر را از رجیستری باز کنید:


HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Current Version\Explorer


سپس در منوی Edit ، گزینه New Character را کلیک کنید. اکنون به عنوان نام، کلمه زیر را وارد کنید:

 

"%My computer %USERNAME"

 

با استفاده از آن می توانید به نام های کاربران استفاده کننده از ویندوز پی ببرید.

 


7. چگونه می توان از فضای بالقوه شبکه در ویندوز XP استفاده کرد؟


ویندوز XP به صورت استاندارد حدود 10% سرعت شبکه را به فعالیت های خاص اختصاص می دهد. برای از کار انداختن این ویژگی، بر روی منوی Start گزینه Run را زده و فرمان gpedit.msc را وارد کنید. سپس روی گزینه Computer Configuration کلیک کنید. اکنون گزینه Administrative Templates Network و سپس گزینه Qos Packet Scheduler را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه Limit Reservalbe Bandwidth دوبار کلیک کرده و گزینه Disabled را انتخاب کنید.

 


8. کاربری دارای چندین نام (User Account) می باشد ولی اکثرا فقط از یکی از آنها استفاده می کند. چگونه وی می تواند به صورت خودکار وارد سیستم شود؟


در رجیستری شاخه زیر را پیدا کنید :


HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\NT\Current Version\Winlogon


سپس بر روی گزینه Old Default Name دوبار کلیک کرده و نام خود را وارد کنید. در صورتی که نمی خواهید نام کاربری خود را وارد کنید گزینه "Auto Adminlogon" را انتخاب و عدد 1 را وارد نمایید و گزینه Default Password را نیز انتخاب کنید.

 


9. چگونه می توان انواع قالب بندی ها (Formats) را در Word XP از بین برد؟


متن هایی که از نرم افزارهای مختلف کپی گرفته میشوند دارای قالب های متعددی هستند. برای استفاده از این متن ها در Word باید تمام این فرمت های مختلف حذف شود. یک تکه از متن را انتخاب کنید و سپس Ctrl+A را فشار دهید. سپس دکمه Ctrl را نگه دارید و N را بزنید.

 


10. صفحات متنی تایپ شده در World XP را چگونه می توان براساس محتوا طبقه بندی کرد؟


همیشه در ورد این مشکل وجود دارد که در صورتی که متن بسیار طولانی باشد، پیدا کردن عناوین مشکل است. اگر بتوان براساس نوع محتوا متن را تنظیم کرد، کار بسیار راحت تر می شود.
برای این کار در نرم افزار Word XP ، در منوی اصلی بر روی Insert کلیک کرده و سپس بر روی Index & Tables کلیک کنید. سپس گزینه Tabel of Contents را انتخاب نموده و Options را انتخاب کنید. اکنون بررسی کنید که آیا محتوای کاری تنظیم شده درست است یا خیر. در صورت درست بودن ، OK را بزنید.

 


11. چگونه می توان یک نشانگر (Book Mark) در متن Word ایجاد کرد؟


زمانی که با اسناد بزرگ و طولانی Word کار می کنید، مشخص نیست که کدام صفحه در کجا واقع شده است. برای ساختن نشانگر متنی (بوک مارک) ، مکان نما را بر روی قسمتی از سند مورد نظر برده و سپس از منوی Insert گزینه Bookmark را بزنید. سپس اسمی را برای این بخش از متن انتخاب کرده و دکمه Add را بزنید. برای پیدا کردن این بوک مارک، میتوان کلید F5 را فشار داد.

 

سایر مقالات مرتبط با این موضوع
( 1 کامنت - مشاهده کامنت ها ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب (1)

  1. farhad

    دمت گرم
نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------