ورود کاربران VIP سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش رایگان نرم افزار

منوی سایت
فشرده سازی فایل ها با استفاده ویندوز Xp

Rating: 5 - 12 votes

فشرده سازی فایل ها با استفاده ویندوز Xp


ویندوز XP قابلیتهای بسیار فوق العاده ای دارد که بسیاری از این قابلیتها ، به صورت مخفی در آن گنجانده شده است. نمونه عالی از آن نرم افزار فشرده ساز مخفی ویندوز XP است که همانند برنامه های معروفی مانند WinRar و WinZip به کم کردن حجم فایل ها و فولدر ها میپردازد. ویژگی جالب این برنامه این است که فایل فشرده شده را به صورت یک فایل نصب در می آورد که با اجرای آن میتوانید محتویات را در داخل هارد نصب نمایید. به همین دلیل میتوان از آن به عنوان یک نرم افزار Install ساز نیز استفاده کرد.


بدین منظور از Start به Run رفته و در آن عبارت IEXPRESS را تایپ کرده و Enter را بزنید. خواهید دید که برنامه باز خواهد شد.


مراحل کار با آن بدین شرح میباشد:
در ابتدا شما باید دستورالعمل فشرده سازی را تکمیل کنید. برای این کار در پنجره باز شده گزینه Creat New Self Extraction Directive File‌ را انتخاب کرده ، Next را بزنید. گزینه Extract Files Only را انتخاب کرده ، مجدد Next کنید. در این مرحله یک نام را برای عنوان بسته ایجاد شده تایپ کنید و دکمه Next را بزنید.


حال اگر بخواهید هنگام نصب بسته، کاربر با پیغامی مواجه شده و پس از تایید آن بسته را نصب کند، می توانید این پیغام را در کادر Prompt User With وارد کنید. در غیر اینصورت No Prompt را برگزیده، Next را بزنید.


اگر میخواهید قبل از نصب یک توافق نامه برای کاربر نمایش داده شود، Display a License ‌را فعال کرده و فایل مربوطه را جستجو کنید.(این فایل را بایستی قبلا ایجاد کرده باشید این کار را میتوانید در یک محیط متنی انجام دهید.) در غیر اینصورت Do Not Display a License را انتخاب و Next کنید.


در این مرحله با زدن دکمه Add فایلی را که میخواهید فشرده شود انتخاب کنید. سپس دکمه Next را بزنید. در قسمت بعد مشخص می کنید که برنامه نصب، چگونه نمایش داده شود. با انتخاب Default آن را به حال خود رها کرده و Next کنید.


اگر میخواهید پس از نصب پیغامی برای کاربر نمایش داده شود، آن را در کادر Display Message وارد کنید. و گر نه No Message و سپس Next را بزنید.


حال یک مسیر و یک نام برای بسته برگزینید. با زدن Next مسیر فعلی را برای ذخیره قبول کرده و دوبار Next را بزنید تا فشرده سازی آغاز شود.


در پایان Finish‌ را کلیک کنید.

اکنون میتوانید به محل تعیین شده رفته و بسته را مشاهده کنید. همچنین با گرفتن Properties از فایل فشرده شده و فایل اولیه می توانید تغییر حجم آنها را مشاهده کنید.حتی میتوانید براحتی این بسته را به کامپیوترهای دیگر منتقل کنید.برای نصب کافیست برروی آن دابل کلیک کرده و مسیر قرارگرفتن آن را پس از نصب تعیین کنید.


( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب

هنوز نظری در مورد این مطلب ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.
سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------