ورود کاربران VIP سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش رایگان نرم افزار

منوی سایتآموزش ترفند های افزایش سرعت کامپیوتر در XP

Rating: 3 - 9 votes

 آموزش ترفند های افزایش سرعت کامپیوتر در XP


1) سرویسهایی را که از آن استفاده نمی کنید را غیر فعال نمایید : چنانچه کامپیوتر شما خانگی است و به هیچ شبکه محلی وصل نیستید، با غیر فعال کردن سرویسهای شبکه که به صورت پیش فرض در ویندوز XP، فعال است میتوانید سرعت ویندوز را افزایش دهید. برای اینکار در پنجره RUN عبارت Msconfig را تایپ کرده و Enter را فشار دهید. حال در پنجره باز شده، تب Services را انتخاب و تیک عبارات زیر را برداشته و سیستم را مجددا راه اندازی نمایید :
Alerter  
Fast User Switching com  
 TCP/IP NetBIOS helper  
 Remote desktop Help Se
 Themes = Universal Plug and Play  
 Wireless Zero Configuration  

2) حذف برنامه های مقیم حافظه: بعد از نصب برخی نرم افزارها، آیکون آن آن نرم افزار در Taskbar در قسمت System Tray ظاهر میشود و این یعنی اینکه فایلی برای دسترسی سریع و جهت اعمال تنظیمات درآن نرم افزار، در حافظه سیستم مقیم شده و به هر حال بسته به حجم و کاربرد خود، بخشی از حافظه را همواره در اشغال خود دارد. برای حذف این برنامه ها از حافظه، در پنجره RUN عبارت Msconfig را تایپ کرده و کلید اینت را فشار دهید، سپس در پنجره باز شده تب StartUp را انتخاب نمایید و تیک برنامه های غیر ضروری را برداشته و مجددا سیستم را راه اندازی نمایید.
 
3) تصویر زمینه دسکتاپ را بردارید : باور کنید وجود این تصویر، ویندوز را وادار میکند که همیشه آن را Load کند. این امر در اثر بازو بسته کردن پنجره ها اتفاق میافتد و با عث کاهش سرعت ویندوز میشود، که به خصوص در پردازنده های با سرعت پایین، مشخص است. برای حذف این تصویر در جای خالی در صفحه Desktop کیلیک راست کرده و گزینه Propertise را انتخاب و در پنجره باز شده، تب ُDesktop را انتخاب کنید و در کادر Back Ground، گزینه اول یعنی None را انتخاب وسپس بر روی Ok کلیک کنید.

4) فایل سیستم درایوهای خود را تغییر دهید: فایل سیستم درایو های خود را از FAT 32 به NTFS تبدیل کنید.

5) حذف افکتهای ویندوز : برای اینکار بر روی My Computer کلیک راست کرده و گزینه Propertise را کلیک کنید. در پنجره باز شده تب Advanced را انتخاب و بر روی کلید Setting مربوط به Performance کلیک کنید، در پنجره باز شده، و در تب Visual Effects تقریبا تمام قابلیتهای تصویری ویندوز قابل تنظیم است. ضمنا توجه داشته باشید که به طور پیش فرض، تمامی افکتهای تصویری ویندوز فعال است. این افکتها میتواند بار زیادی را به سیستم تحمیل کند و باعث کندی اجرای برنامه ها میشود. ضمنا با نتخاب گزینه Let Windows Choose در این پنجره، ویندوز با توجه به قابلیتهای ویدئویی سیستم، مواردی را که قادر به بر آورده کردن آن است، فعال میکند. انتخاب Add just for best apperance نیز باعث انتخاب تمام گزینه ها می شوید. همچنین انتخاب Add just best Performance، تمام گزینه ها را حذف میکند. در این حالت ویندوز بیشترین کارایی و سرعت را دارد.

6) مرتب نمودن فایل ها: از منوی Start بخش All Programs را برگزیده و سپس منوی Accessories را باز کنید و در منوی System Tools برنامه Disk Defragmenter را اجرا و تمامی درایو ها را Defrag کنید. اینکا باعث مرتب سازی فایل ها بر روی هارد شده و سرعت دسترسی به آنها را به نحو محسوسی بالا می برد.


( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب

هنوز نظری در مورد این مطلب ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.
سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------