ورود کاربران VIP سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش رایگان نرم افزار

منوی سایت5 توصیه برای کارکرد بهتر کامپیوتر

Rating: 4 - 4 votes

5 توصیه برای کارکرد بهتر کامپیوتر


برای آنکه کامپیوترتان عملکرد بهتری داشته باشدد، 5 نکته را توصیه میکنیم.
● هارددیسک را به طور مرتب دیفراگ کنید.
● هارددیسک را تمیز کاری کنید و فایل ای اضافه را پاک کنید.
● یک برنامه ضد ویروس نصب کنید.
● OS خود را با جدیدترین اصلاحات، بروز نگهدارید.
● اسکن دیسک کنید.

 


1) هارددیسک را دیفراگ کنید
اگر هیچگاه محل کار با اتاقتان را مرتب نکنید و هر چیزی را سز جایش نگذارید، تصور کنید که وسایلتان را بدون هیچ سیستمی در اتاق ریخته اید. حال اگر به چیزی نیاز داشته باشید باید تمام کمدها، جعبه ها، گوشه و کنار را بگردید تا شاید بتوانید آنرا پیدا کنید. هرچند که ممکن است سرانجام آنرا بیابید اما باید وقت بسیاری را تلف کنید.
در کامپیوتر هم دقیقا همین اتفاق رخ خواهد داد. فایل ها باز میشوند و وقتی میخواهید دوباره آنها را در هارددیسک ذخیره کنید، روی اولین محل در دسترس هارد نوشته میشود. وقتی هارد دیسک را دیفراگ میکنید، در واقع تمام اطلاعات پیوسته هر فایل را در محل های محتلف هارد ذخیره شده به ردیف درآورده و پشت سر هم قرار میدهید. با دیفراگ کردن هارددیسک، کار کامپیوتر سریعتر میشود و عمر آن نیز بیشتر خواهد شد. توصیه میکنیم حداقل ماهی یکبار این کار را انجام دهید. یادتان باشد که اجرای دیفراگ ممکن است ساعتها طول بکشد، بعبارتی هر چه هارددیسکتان بزرگتر باشد، باید زمان بیشتری صرف کنید. پس شاید بهتر باشد این کار را آخر شب ها انجام دهید.

● مسیر اجرای برنامه دیافراگ به ترتیب زیر است:


Start > Programs> Accessories> System Tools> Disk Defragmenter


سپس درایو مورد نظر (مثلا:C ) را انتخاب کرده و روی Start بزنید. توصیه میکنیم که حتی المقدور وقتی کار دیافراگ را شروع کردید، آنرا قطع نکنید. صبور باشید و اجازه دهید تا کامپیوتر کارش را تمام کند.

 


2) تمیز کاری کامپیوتر
منظور از تمیز کاری، تمیز کردن ظاهر کامپیوتر نیست بلکه دور ریختن فایلهای اضافی است، مثلا پاک کردن فایل های موقت اینترنت، فایل های موقت برنامه ها و خالی کردن recycle bin . روش کار به ترتیب زیر است:


Start> Programs> Accessories> System Tools> Disk CleanUp

 


3) نصب برنامه ضد ویروس
یک برنامه ضد ویروس میتواند جلوی مشکلات آتی شما را در رابطه با کامپیوتر بگیرد. همیشه جلوگیری بهتر از درمان است پس جلوگیری از ویروس بهتر از معالجه کامپیوتر ویروس زده است. ضد ویروسی انتخاب کنید که email ها را هم کنترل کند. نورتون (سیمانتک )، مک آفی و پاندا ، سه ضد ویروس معروف هستند. یادتان باشد همیشه لیست ویروس ها را بروز نگه دارید.

 


4) بروز نگه داشتن OS
اجرای اینکار ساده و سریع است. لیستی از فایلها که باید در کامپیوتر نصب شود پیش رویتان باز میشود. البته به همه نیاز ندارید بلکه میتوانید برحسب نیاز یک یا چند تا را انتخاب کنید. معمولا قسمت Critical Updates مهم است که باید انتخاب شود.


Start> Settings> Windows Update


به سایت ماکروسافت وصل میشوید. روی Scan for Updates کلیک کنید.

 


5) اسکن دیسک
وقتی کامپیوتر crash میکند (می ایستد و خوب خاموش نمیشود) مشکلاتی در فایلها ایجاد میشود و error پیش می آید، اسکن دیسک میتواند این خطاها را یافته و آنها را برطرف کند. اجرای هر ماه یک تا دو بار اسکن دیسک میتواند چنین خطاهایی را برطرف کند. روی My Computer ، دابل کلیک کنید.


روی درایو C ، کلیک راست کنید. Properties را انتخاب کنید. در کادر error checking status box روی tools کلیک کنید.روی check now کلیک کنید. در options ، انتخاب های thorough و automatically fix errors را علامت بزنید. برای thorough ، انتخاب system and data areas را انجام داده و روی ok کلیک کنید. روی start کلیک کنید.

 


( بدون کامنت - اولین کامنت را شما بنویسید ) سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب

هنوز نظری در مورد این مطلب ارسال نشده است. شما اولین نفر باشید!

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.

* نام 
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
* شماره موبایل (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
* متن

* کد امنیتی
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)
 


توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.
سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------