ورود کاربران VIP شماره پشتیبانی سایت : 0345 907 909

منوی سایتکتاب صوتی افطاری

دانلود کتاب صوتی افطاری

 

 

کتاب صوتی افطاری

 

 

در این مطلب کتاب صوتی افطاری را برای شما آماده کرده ایم. این کتاب توسط بهرام صادقی مزیدی نوشته شده است.

 

رضا به دلیل نبودن همسرش (زینت) نمیتواند در مراسم افطاری دوره‌ ای که در منزل یدالله کرمی برگزار میشود، شرکت کند و این غیبت او، هم دانشگاهی‌ هایش را نگران میکند. بیژن در آن جمع اعلام میکند که رضا عمدا به این افطاری نیامده است و باید با نقشه‌ ای از پیش تعیین شده یکی از مهمانی‌های افطاری را در منزل او برگزار کنیم.


زینت همسر رضا، بعد از مشاجره با همسرش قهر کرده و به منزل پدرش رفته و رضا و دخترش را تنها گذاشته است. از طرفی بیژن در تکاپوی طرح و نقشه‌ ای است که از آن صحبت کرده و بهروز که بیژن را در این کار مُصر میبیند، مخالفتش را با او و نقشه‌ اش اعلام میکند.


رضا به اتفاق زیبا به دنبال زینت میرود تا او را به منزل برگرداند ولی زینت که دچار افسردگی شده با رضا همراه نمیشود و زیبا هم به دنبال پدرش به خانه برمیگردد.


بیژن پس از پرس و جو پی میبرد که رضا سالم است و در تهران به سر میبرد. او تعدادی کارت دعوت آماده میکند و از دوستان و دو تن از استادان دانشگاه هم برای مهمانی افطار دعوت میکند و...

 

در ادامه مطلب میتوانید این کتاب صوتی را دانلود نمایید.کتاب صوتی ارشک تباران

دانلود کتاب صوتی ارشک تباران

 

 

کتاب صوتی ارشک تباران

 

 

در این مطلب کتاب صوتی ارشک تباران را برای شما آماده کرده ایم. این کتاب توسط غلامرضا کاووسی نوشته شده است.

 

اشکانیان به همت ارشک کبیر (نخستین فرمانروای این سلسله) یک قرن حکومت اعقاب اسکندر مقدونی (سلوکیان) را از گستره پهناور ایران برانداختند. این سلسله به مدت 500 سال بین هخامنشیان و ساسانیان، امپراتوری ایران را رونقی دوباره بخشید.


اما ارشک چهاردهم (فرهاد چهارم) برای حفظ سلطنت (به بهانه بی احترامی زنان به مادرش) علاوه بر کشتن پدر خود (ارد بزرگ) یک شبه با کشتن شاهزادگان و مردم بی‌گناه در زندان تیسفون، قتل عام بزرگی راه انداخت و حتی به وساطت آرمیتا همسر ارد عمل نکرد و عهدشکنی کرد. لذا سران مجلس مهستان که قصد رهایی زندانیان را داشتند و ناکام ماندند، راه دیگری را برای مبارزه با ستم‌های فرهاد برگزیدند.

 

شاه برای انحراف اذهان مردم این کشتار را به قیام کنندگان نسبت داد و فرمان مجازات عاملان را صادر کرد تا خود را مبرا جلوه دهد اما مخالفان هوشمند که به نیت پلید او پی بردند با تشکیل جلسه‌ای سری تصمیم به عزل او گرفتند. به همین خاطر مونزس، رئیس مجلس مهستان، برای آوردن شاهزاده پاگور که ساتراپ اشکانی در سوریه بود راهی دمشق شد و از مخالفان خواست تا پیروزی نهایی مبارزه کنند.

 

در ادامه مطلب میتوانید این کتاب صوتی را دانلود نمایید.کتاب صوتی کارنامه اردشیر بابکان

دانلود کتاب صوتی کارنامه اردشیر بابکان

 

 

کتاب صوتی کارنامه اردشیر بابکان

 

 

در این مطلب کتاب صوتی کارنامه اردشیر بابکان را برای شما آماده کرده ایم. این کتاب توسط داوود نقلانی نوشته شده است.

 

بابک مرزبان پس از دیدن چند رویا درباره یکی از شبانان خود به نام ساسان با خواب گزاران خود مشورت میکند و آنها خواب او را این گونه تعبیر میکنند که به ساسان یا یکی از فرزندان او فره ایزدی خواهد رسید و او به پادشاهی میرسد.


کارنامه‌ اردشیر بابکان که از عهد ساسانی به دست ما رسیده است، قدیمی‌ترین متن پایه‌ داستان‌ نویسی فارسی محسوب میشود. پس از چهارده قرن، هنوز این نوشته‌ کوتاه پرمغز مهر، خشم، کین، همدلی و درد را در ما برمینگیزد.


این اثر نثری کوتاه با سبکی ساده دارد که احتمالا در اواخر روزگار ساسانی در پارس نوشته شده است. از بافت متن چنین پیداست که موبدان در تدوین آن نقش زیادی داشته‌اند و سنجش آن با بخش مرتبط در شاهنامه فردوسی نشان میدهد که ویراستاری رونویسان مسلمان تا چه اندازه در حذف عناصر زرتشتی از این داستان مؤثر بوده‌ است.

 

در ادامه مطلب میتوانید این کتاب صوتی را دانلود نمایید.کتاب صوتی افول

دانلود کتاب صوتی افول

 

 

کتاب صوتی افول

 

 

در این مطلب کتاب صوتی افول را برای شما آماده کرده ایم. این کتاب توسط اکبر رادی نوشته شده است.

 

عماد بخشی از ملک خود را در اختیار جهانگیر معراج (دامادش) قرار داده تا کشت و زرع کند، اما معراج به قصد ساخت مدرسه‎ای جدید، بخشی از ملک را که پشت قباله‌ ازدواج مرسده (هسمرش) است، میفروشد.


معراج زمین را از زراعت درآورده و اولین پایه‌ های ساخت مدرسه را بنا میکند. این امر موجب خشم عماد میشود و برای مالک کل نارستان (غلامعلی کسمایی) نیز خوشایند نیست. بخصوص با پیوستن فرخ (برادرزاده‌ او) به معراج.

 

البته عماد و کسمایی نیز بر سر تصاحب کل نارستان، اختلاف دیرینه و پنهانی دارند. کسمایی با دخالت مستقیم در امر ساختن مدرسه، مخالف شدید خودش را با این مسئله اعلام میکند. او با تصویر اینکه مهندس معراج از این طریق محبوبیتی بین مردم به دست خواهد آورد و این میتواند وجاهت او را زیر سوال ببرد، عماد و مهندس را به جنگ میطلبد.

 

اما زمانی که میبیند حربه‌ هایش مفید نیست، دست به عمل میزند. اولین کارگر با بیلچه باغ کسمایی از پا در میاید. دومین کارگر با سر شکسته توسط تقی میلانی، مدیر مدرسه، پیدا میشود. عماد و معراج با این واقعه روبروی هم قرار میگیرند. مقابله آنها با هم، منجر به تصمیمی از سوی عماد میشود که روند همه حوادث را تغییر میدهد.

 

در ادامه مطلب میتوانید این کتاب صوتی را دانلود نمایید.کتاب صوتی حدیث کرامت

دانلود کتاب صوتی حدیث کرامت

 

 

کتاب صوتی حدیث کرامت

 

 

در این مطلب کتاب صوتی حدیث کرامت را برای شما آماده کرده ایم. این کتاب توسط شیخ فریدالدین عطار نیشابوری نوشته شده است.

 

کتاب حدیث کرامت، نه برای ستایش بی‌ قید و شرط مقبولات صوفیان خانقاهی، نه برای تایید و اثبات همه‌ اندیشه‌ هایی است که زیر واژه‌ هایی چون تصوف و عرفان خلاصه میشود و نه برای رد و نفی آن اقیانوس اندیشه‌ ها و سخنانی است که در همه‌ روزگاران، فرزندان آدم را به آدمیت راه نموده است.

 

انسان این زمانه باید چشم و گوش خود را گشوده نگه دارد تا خرافه‌ ها بر دل او ننشیند و از سوی دیگر اندیشه‌ های والای انسانی در چشم او سطح و طامات نیاید.

 

در ادامه مطلب میتوانید این کتاب صوتی را دانلود نمایید.

سرزمین دانلود، مرجع دانلود و آموزش نرم افزار

سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------