دسته بندی دانلودآموزش استفاده بهینه از مرورگر موزیلا فایر فاکس (Mozilla Firefox)

 

 

 

 

این بار در سایت سرزمین دانلود مطالبی آموزشی در مورد استفاده بهینه از مرورگر محبوب فایر فاکس را تقدیمتان می کنیم. اگر چه کاربران حرفه ای ممکن است این آموزش ها را بلد باشند ولی یقینا این دسته از کاربران نیز در کنار کاربران مبتدی خواهند توانست به دانسته های خود در این زمینه اضافه کنند.

 

● زبان زبانه ها:
یکی از بهترین ویژگی های مرورگر فایرفاکس این است که در آن می توانید چندین صفحه ی وب را در زبانه های مختلف به طور هم زمان باز نگه دارید (خاصیت زبانه ای بودن، به تدریج به مرورگرهای دیگر هم سرایت کرد و الآن تقریبا تمام مرورگرهای اینترنت این ویژگی را دارند). اما استفاده ی بهینه و کارآمد از این زبان ها کاری است که هر کاربری آن را بلد نیست. اگر شما هم جزو این گروه از کاربران هستید،می توانید چند ترفند جالب و کاربردی  از کار کردن با زبانه ها را بیاموزید:


برای این که زبانه جدیدی ایجاد کنید، لازم نیست در منوهای مختلف به دنبال دستوری مناسب بگردید، بلکه کافی است کلیدهای Ctrl+T را فشار دهید. با این کار، زبانه ی جدید و سفیدی باز می شود که آماده ی وارد کردن نشانی سایت است. (یعنی مکان نما در نوارنشانی قرار می گیرد تا هرچه تایپ کنید، در آن نوشته شود)

اگر بخواهید ،می توانید هر لینکی را در زبانه ای جدید باز کنید (یا در واقع بارگذاری کنید) تا صفحه ای را اکنون در آن هستید از دست ندهید. برای انجام دادن این کار کافی است روی آن لینک، کلیک راست بزنید و از فهرستی که نمایان می شود، گزینه ی Open Link in New Tab را کلیک کنید. یک روش جالب توجه دیگر، این است که نشانگر ماوس را روی آن لینک ببرید و به جای کلیدهای چپ و راست ماوس، غلتک ماوس را فشار دهید.


برای ورود به هر زبانه، کافی است عنوان آن را کلیک کنید. اما اگر بخواهید این کار را با استفاده از صفحه کلید انجام دهید، باید کلیدهای Ctrl+Tab را فشار دهید تا به زبانه ی سمت راست بروید، با کلیدهای Ctrl+Shift+Tab را فشار دهید تا به زبانه ی سمت چپ بروید. در ضمن اگر عنوان زبانه ای را با ماوس بگیرید و جا به جا کنید، می توانید ترتیب زبانه ها را تغییر دهید.


اگر می خواهید تمام زبانه ها را به جز یکی از آنها ببندید، روی عنوان همان یکی کلیک راست بزنید و در فهرستی که باز می شود، گزینه ی Close Other Tabs را انتخاب کنید. اگر زبانه ای را اشتباهی بستید، می توانید کلیدهای Ctrl+Shift+T را بزنید تا همان زبانه دوباره باز شود و همان صفحه را نمایش دهد. اگر می خواهید ببینید که چه زبانه هایی اخیرا بسته شده اند، منوی History را در بالای صفحه کلیک کنید و نشانگر ماوس را روی گزینه ی Recently Closed Tabs ببرید تا فهرستی از زبانه هایی که به تازگی بسته شده اند ظاهر شود. کافی است نام هرکدام را کلیک کنید تا باز شود.

 


● جست و جو در مروگر:
یکی دیگر از ویژگی های جالب مروگر فایرفاکس، وجود داشتن کادری برای جست و جو در آن است که کاربر را از ورود به سایت های جست وجو بی نیاز می کند. این جست و جو به صورت پیش فرض در گوگل انجام می شود، اما می تواند در سایت ها و سرویس های متنوعی که درکنار آن کادر فهرست شده اند انجام شود و انتخاب آن بر عهده ی کاربر است. برای استفاده ی بهینه از این ویژگی نیز، بد نیست موارد زیر را به خاطر داشته باشید:


قاعدتا برای وارد کردن واژه ای که می خواهید جست و جو شود، نخست باید درون کادر جست و جو را کلیک کنید و به جای انجام دادن این کار، می توانید کلیدهای Ctrl+k را فشار دهید.
برای انتخاب کردن موتور جست و جو، باز کردن فهرست آن، می توانید درحالی که مکان نما درون کادر جست و جو قرار دارد، کلیدهای + Ctrl کلیدهای بالا و پایین صفحه کلید را فشار دهید.


اگر می خواهید ترتیب موتورهای جست و جوی موجود در فهرست را تغییر دهید، فلش کنار آن را بزنید تا فهرست باز شود، سپس گزینه ی Manage Search Engines را در آن کلیک کنید. با این کار، پنجره ای باز می شود که در آن می توانید جست و جوگر دلخواه تان را انتخاب کنید. و با زدن دکمه های Move up یا Move Down آن را به مکانی بالاتر یا پایین تر در فهرست ببرید.


اگر بخواهید، می توانید کاری کنید که نتیجه ی جست و جو در زبانه ای جدید نمایش داده شود تا صفحه ی فعلی تان را از دست ندهید. برای انجام دادن این کار، پس از این که واژه ی دلخواه تان را نوشتید، نشانگر ماوس را روی آیکن ذره بین جلوی کادر جست و جو ببرید و غلتک ماوس را فشار دهید. (کلیک کنید)

یکی دیگر از موارد کاربردی جست و جو، گشتن به دنبال واژه یا عبارتی در صفحه ی موجود (و نه تمام اینترنت) است. برای آغاز کردن چنین جست و جویی، نخست باید کلیدهای Ctrl+F را فشار دهید. تا ابزارهای جست و جو در صفحه، در پایین پنجره مرورگر فایر فاکس ظاهر شوند. همین که شروع به نوشتن واژه ی دلخواه تان کنید، نخستین مورد یافته شده به صورتی متمایز نمایش داده می شود. برای این که به سراغ یافته ی بعدی بروید، باید کلید F3 (یا دکمه ی Find Next در ابزارهای جست وجو) را بزنید.

 


● اندازه مهم است:
اگر به چشم های خود احترام می گذارید و یا اگر چشم های ضعیفی دارید، بد نیست که به فکر بزرگ کردن اندازه ی چیزهایی باشید که در اینترنت می بینید، چون تمام طراحان سایت، دلسوز چشمان پراهمیت شما نیستند. پس خودتان دست به کار شوید و در صورتی که اجزای اینترنتی را کوچک و نامفهوم می بینید، آنها را در مرورگرتان بزرگ تر نمایش دهید:


وقتی فضایی محدود در اختیار دارید، بزرگ کردن اجزا همیشه موجب کمبود جا خواهد شد. بنابراین شاید بد نباشد که پیش از بزرگ کردن اجزا، نخست اندازه ی پنجره مان را تغییر دهیم. می توانید به سادگی با فشار دادن کلید F11، پنجره ی مرورگرتان را تمام صفحه کنید به این ترتیب فضای بیش تری برای دیدن اجزای درون صفحه خواهید داشت. برای بازگشتن به حالت عادی (از حالت تمام صفحه)، دوباره باید کلید F11 را فشار دهید.

اگر کلید Ctrl را نگه داری و کلید + را فشار دهید، اندازه ی همه ی اجزای درون صفحه ی مرورگر بزرگ خواهدشد. می توانید همین کار را چندین بار تکرار کنید تا به اندازه ی دلخواه تان برسید. برای کوچک کردن اجزای صفحه هم می توانید کلید Ctrl را نگه دارید و کلید را فشار دهید. اگر می خواهید اندازه ی همه چیز به حالت عادی بازگردد، کلیدهای Ctrl+0 را بزنید.


اگر با تصاویر موجود در صفحه مشکلی ندارید و فقط خواندن متن ها برایتان دشوار است، می توانید فقط نوشته ها را بزرگ تر کنید. برای این کار، منوی View را در بالای صفحه کلیک کنید تا فهرست آن باز شود، سپس نشانگر ماوس را روی گزینه zoom ببرید و گزینه ی Zoom Text Only را کلیک کنید. حالا اگرکارهایی را که در پاراگراف بالای برای بزرگ و کوچک کردن صفحه گفتیم انجام دهید، به جای اندازه ی تمام اجزای صفحه، فقط اندازه ی نوشته های موجود در آن تغییر خواهد کرد. اگر همین مراحل را تکرار کنید و علامت کنار گزینه ی Zoom Text Only را بردارید، دوباره به حالت قبلی باز خواهید گشت.

 


● تنظیمات مفید برای اینترنت پرسرعت:
تنظیمات پیش فرض فایرفاکس، برای کار کردن با تمام سرعت های اینترنت مناسب است. از اینترنت Dial up (همان نوعی که احتمالا کارت می خرید و از طریق خط تلفن و با بوق هایی عجیب و غریب به اینترنت متصل می شوید) گرفته، تا اینترنت پرسرعت. اما اگر اینترنت پرسرعت (از جمله ADSL) دارید، بهتر است که برای بالا بردن کارآیی مرورگرتان، تنظیمات آن را تغییر دهید. این تنظیمات بسیار حساس اند و هشدار می دهیم که تمام مراحل آن را به دقت بخوانید و بدون اشتباه پیش بروید تا مشکلی ایجاد نگردد.

در کادر نشانی مرورگرتان بنویسید: about:config و کلید Enter را فشار دهید. اگر پیامی ظاهر شد که هشدار امنیت میداد (شبیه پیام های خطایی که معمولا در وب می بینید)، آن را تایید کنید تا بتوانید کار را ادامه دهید. سپس در کادر فیلتر بنویسید: network.http (این بار لازم نیست کلید Enter را فشار دهید)

 

حالا این تغییرات را با دقت انجام دهید: روی سطری که عبارت network.http.pipelining دارد، دابل کلیک بزنید تامقدار آن (در ستون Value) به True تغییر کند. سپس روی سطر network.http.pipelining.maxrequests دابل کلیک بزنید. پنجره کوچکی بازخواهد شد که مقدار 4 در آن ثبت شده است. عددی بزرگ تر از 4 را در این پنجره بنویسید (شاید 15 مناسب باشد) و دکمه OK را بزنید. حالا روی سطر network.http.pipelining دوبار کلیک کنید تا مقدار آن به True تغییر کند.


درجایی خالی در صفحه، کلیک راست بزنید. نشانگر ماوس را روی گزینه ی New ببرید و در صفحه ی بعد، گزینه ی Integer را انتخاب کنید. در پنجره ی کوچکی که باز می شود، عبارت nglayout.initialpaint.delay را بنویسید و کلید Enter را بزنید و در پنجره بعدی، مقدار 0 را وارد نمایید و دکمه OK را کلیک کنید.

 

با ریستارت کردن فایرفاکس، تغییرات اعمال خواهند شد.
ارسال شده در تاریخ : سه شنبه، 29 آذر ماه، 1390 - ( 40 کامنت - مشاهده کامنت ها )

اشتراک در سرزمین دانلود فعلا رایگان است. از فرصت استفاده کنید !

سرزمین دانلود


سرزمین دانلود

سوالات و نظرات کاربران در مورد این مطلب

نام: عبدالله

در تاریخ : يكشنبه، 12 آذر ماه، 1391
من مي خواستم طرز انتخاب سايتي را به عنوان صفحه خانه در موزيلا بدانم امّا درمطالب شما اين موضوع موجود نبود.


سرزمین دانلود :
به این مسیر در نرم افزار فایرفاکس بروید:
Tools > Options > General > Home Page
نام: علی

در تاریخ : دوشنبه، 18 دی ماه، 1391
خیلی کاربردی
نام: ali

در تاریخ : جمعه، 13 بهمن ماه، 1391
من میخواهم طریقه دانلود کردن از فایر فاکس را بدانم اما نیست.


سرزمین دانلود :
اگر هیچ نرم افزار مدیریت دانلودی در ویندوز خود نصب نکرده باشید و یا در حالت پیش فرض نباشد، همه دانلود ها توسط مرورگر (مثلا فایرفاکس) انجام خواهد شد. میتوانید روی لینک دانلود مورد نظر خود کلیک راست کرده و گزینه Save Link As را بزنید.
نام: MOHAMMAD

در تاریخ : پنجشنبه، 30 خرداد ماه، 1392
بسیار خوب بود. ممنونم...
نام: ALI

در تاریخ : شنبه، 22 تير ماه، 1392
سلام من وایمکس دارم. بخش تنظیمات مفید برای اینترنت پرسرعت باعث زیادتر شدن هزینه میشه؟


سرزمین دانلود :
خیر. این موارد فقط مربوط به تنظیمات مرورگر است و تاثیری در میزان هزینه اینترنت شما ندارد.
نام: linaz

در تاریخ : شنبه، 23 شهريور ماه، 1392
سلام. مرسی از کمکی که میکنید. من میخوام فایر فاکس رو دانلود کنم ولی بعد از تمام شدن دانلود چکار کنم؟


سرزمین دانلود :
شما میتوانید نسخه جدید فایرفاکس را از سایت سرزمین دانلود دریافت کنید. سپس فایل دانلود شده را اجرا کنید تا از حالت فشرده خارج شود. بعد وارد پوشه ی آن شده و اقدام به نصب نمایید.
نام: امیرحسین

در تاریخ : پنجشنبه، 9 آبان ماه، 1392
سلام. من میخوام وقتی new tab رو میزنم صفحه google بیاد بالا. تو اینجا
Tools > Options > General > Home Page
گوگل رو وارد کردم. تب اول هم با گوگل میاد بالا، ولی new tab یا با my-online-search یا bing یا start.qone8 میاد بالا. چیکار باید کرد؟


سرزمین دانلود :
برای این کار باید وارد تنظیمات حرفه ای فایرفاکس شوید. برای این کار در آدرس بار تایپ کنید about:config و اینتر را بزنید. یک پیغام هشدار نمایش داده میشود. آن را تایید کنید تا وارد تنظیمات حرفه ای فایرفاکس شوید.
سپس از کادر Search کمک بگیرید و قسمت browser.newtab.url را پیدا کنید. سپس روی آن دوبار کلیک کنید و در پنجره ای که باز میشود آدرس صفحه ای که میخواهید با Newtab باز شود را وارد نمایید. (مثلا همان صفحه Home Page که شما گوگل را انتخاب کرده بودید)
حالا فایرفاکس را ببندید و دوباره اجرا کنید. اکنون اگر تب جدیدی باز کنید خواهید دید که وارد صفحه ای که تنظیم کرده اید خواهد شد.
نام: مهسا

در تاریخ : سه شنبه، 14 آبان ماه، 1392
با تشکر از مطالب جالبی که در اختیار ما گذاشید. مشکل من این که با وجود اینکه تنظیمات Tools > Options > General > Home Page رو روی سایت Google تنظیم کردم ولی باز هم وقتی فایرفاکس رو باز میکنم وارد سایت start.qone8 میشه. مشکل newtab رو با تنظیماتی که گفته بودید حل کردم ولی برای صفحه آغازین مشکل هنوز وجود داره.


سرزمین دانلود :
ممکن است یک افزونه ناخواسته باعث شود تا هر بار که فایرفاکس را باز میکنید شما را به سایت خاصی هدایت کند. لطفا در قسمت Addons و در بخش Extensions و Plugins چک کنید که افزونه ناخواسته ای نصب نباشد.
همچنین در همان قسمتی که Home Page را تنظیم کرده اید دقت کنید که گزینه When Firefox starts بر روی Show my home page تنظیم باشد.
نام: علی

در تاریخ : يكشنبه، 17 آذر ماه، 1392
با سلام. صفحه گوگلم با نوشته های آن کوچک شده است. چگونه به حالت قبل (استاندارد) برگردانم؟ با تشکر


سرزمین دانلود :
در مرورگر فایرفاکس وارد منوی View شده و از بخش Zoom گزینه ی Reset را بزنید.
نام: امید

در تاریخ : جمعه، 22 آذر ماه، 1392
باسلام، میخواستم بپرسم چگونه میتوان در موزیلا فایرفاکس در قسمت آدرس بار آدرسهای زرد رنگ به شکل ستاره را حذف کرد؟ ممنون


سرزمین دانلود :
احتمالا منظور شما همان آدرس هایی است که نشانه گذاری (Bookmark) شده اند. از منوی بالای فایرفاکس وارد بخش Bookmarks شوید و آدرس های ثبت شده را حذف کنید.
نام: بهزاد

در تاریخ : سه شنبه، 9 ارديبهشت ماه، 1393
سلام. من فایرفاکس رو نصب کرده بودم خیلی خوب کار میکرد. ولی نمیدونم بعدا چی شده که یه مشکل اساسی پیدا کرد. مشکلم اینه که وقتی اونو اجرا میکنم باز نمیشه، یعنی روی آیکونش کلیک میکنم اصلا باز نمیشه. کمی که انگولکش کردم باز شد ولی حالا که میخوام برم روی تنظیماتش فوری کل برنامه هایی که با موزیلا باز کردم بسته میشه و دوباره باید بازش کنم. نمیدونم مشکلش از موزیلاست یا چیز دیگه. همه برنامه های کامپیوترم سالم هستند فقط موزیلاست که این مشکل رو پیدا کرده. تاکید میکنم زمانی که موزیلا داره کار میکنه میخوام برم تو تنظیماتش سریع بسته میشه . خواهش میکنم کمکم کنید الان چند بار هم هست که حذفش کردم دوباره حتی ورژن بالاترش رو نصب کردم ولی باز همونطوریه.


سرزمین دانلود :
احتمالا یکی از نرم افزارهای نصب شده در ویندوز شما با موزیلا فایرفاکس تداخل دارد و باعث اشکال در کار فایرفاکس میشود. پیشنهاد میکنیم یکی از نسخه های قدیمی تر فایرفاکس را نصب و امتحان کنید. اگر خوب بود از داخل فایرفاکس اقدام به آپدیت آن کنید. پیشنهاد ما نسخه 16 فایرفاکس است که میتوانید از سرزمین دانلود دریافت کنید. از کادر جستجوی بالای سایت کمک بگیرید.
نام: خفاش شب

در تاریخ : جمعه، 16 خرداد ماه، 1393
سلام. من موزیلا نصب کردم. مدتی هست یه جستجوگر عجیب و غریب میاد جای گوگل. چیکار کنم که درست بشه؟


سرزمین دانلود :
آدرس Home Page را تنظیم کنید. روش کار در کامنت های قبلی موجود است.
نام: لاله

در تاریخ : دوشنبه، 17 شهريور ماه، 1393
سلام. سوال: وقتی تنظیمات انجام شد اگه فایرفاکس را پاک کنیم و دوباره نصب کنیم تنطیمات هنوز بر روی آن هستند یا پاک میشوند؟


سرزمین دانلود :
اگر در همان ویندوز باشد، اگر فایرفاکس را حذف و دوباره نصب کنید و یا آن را آپدیت کنید، تنظیمات باقی میماند. اما اگر ویندوز جدیدی نصب کنید تنظیمات حذف میشوند و باید دوباره تنظیم کنید.
نام: فرشته

در تاریخ : دوشنبه، 26 آبان ماه، 1393

سلام. اگه بخواهم بدونم ورژن مرورگر موزیلایی که استفاده میکنم چیه باید چیکار کنم؟

 

سرزمین دانلود:

به این مسیر در نرم افزار بروید:

Help > About Firefox

نام: علی رضا

در تاریخ : سه شنبه، 4 آذر ماه، 1393

با سلام. بنده وقتی ایمیلهامو باز میکنم و با فایرفاکس می خواهم متنی را بخوانم تمام سطر متن در صفحه جای نمی گیرد و باید برای هر سطر صفحه را با موس نگه داشته و به طرفین بکشم تا ادامه آن سطر را بخوانم. از قسمت page setup هم رفتم تنظیمات را دستکاری کردم که تمام سطر (طول هر سطر) بدون نیاز به کشیدن صفحه به طرفین با کمک موس قابل روئیت باشد ولی باز نتیجه در بر نداشت. اگر امکانش هست بنده را راهنمایی کنید. با تشکر.

 

سرزمین دانلود:

این مشکل ارتباطی با Page Setup ندارد.

اگر برای همه سایت ها با این مسئله مواجه هستید، ممکن است مشکل از تنظیمات رزولوشن صفحه نمایش باشد. این موضوع را در رزولوشن های مختلف تست کنید.

اگر مشکل برطرف نشد، نسخه دیگری از فایرفاکس (مثل نسخه 31) را امتحان کنید. اگر باز هم مشکل برجا بود، از مرورگر دیگری استفاده کنید.

نام: حمید

در تاریخ : جمعه، 3 بهمن ماه، 1393

سلام من ویندوز 8.1 دارم و از ورژن 36 موزیلا استفاده میکنم. وقتی روی موزیلا کلیک میکنم ask وارد میشه برای نوشتن و جستجو. آیا راهی برای برگشت هست که با خود موزیلا بیاد نه ask ؟ با تشکر بسیار...

 

سرزمین دانلود:

از منوی فایرفاکس وارد بخش Options شوید. در زبانه General و بخش Home Page میتوانید صفحه شروع فایرفاکس را تعیین کنید.

گزینه When Firefox starts را نیز روی گزینه Show my home page قرار دهید.

همچنین در زبانه Search میتوانید موتور جستجوی مورد نظر خود را تعیین نمایید.

نام: حمید

در تاریخ : جمعه، 3 بهمن ماه، 1393

مرسی درست شد. واقعن عالی و راحت بود، با 3 تا کلیک تموم.

کارتون بیسته ممنون. این مشکل برای چند تا از دوستام هم پیش اومده بود و هیچکدومشون نمیدونستن، و فقط راه حلو ویندوز عوض کردن میگفتن!

بسیار جالب بود. ممنون از راهنماییتون تشکر بسیار.

نام: فاطمه

در تاریخ : سه شنبه، 19 اسفند ماه، 1393

با سلام. من تنظیمات firefox رو ریست کردم و تنطیمات home page رو هم روی سایت مورد نظرم قرار دادم. وقتی برای بار اول وارد firefox می شوم به سایت مورد نظرم وارد می شود. اما هنگامی که open new tab میزنم خود بخود به یک سایت دیگر می رود. مشکل کجاست؟ لطفا راهنمایی بفرمایین.

 

سرزمین دانلود:

از منوی فایرفاکس وارد بخش Options شوید. در زبانه General و بخش Home Page میتوانید صفحه شروع فایرفاکس را تعیین کنید.

گزینه When Firefox starts را روی گزینه Show my home page قرار دهید.

همچنین گزینه New Tab را روی Blank (برای نمایش صفحه خالی) یا روی Home Page تنظیم کنید.

نام: زهره

در تاریخ : پنجشنبه، 21 اسفند ماه، 1393

سلام خسته نباشید. به کمک شما خیلی احتیاج دارم. یه چند وقتی هست اگر کامپیوترم روشن باشه و مرورگرم باز نباشه اصلا با اینترنت کاری نداشته باشم و مشغول کار دیگری در کامپیوتر باشم 4 صفحه تبلیغ هر 10 دقیقه یک بار خودبه خود باز می شود و کلی از حجم اینترنتم را تمام می کند. خواهش می کنم بهم کمک کنید که چطوری می تونم از شر این تبلیغ ها راحت بشوم. لطفا جوابمو بدید خیلی ممنونم

 

سرزمین دانلود:

احتمالا یک نرم افزار تبلیغاتی (Adware) در سیستم شما نصب شده است.

پیشنهاد میکنیم از این نرم افزار کمک بگیرید:

نرم افزار حذف تبلیغات اینترنتی

نام: mehdi

در تاریخ : شنبه، 22 فروردين ماه، 1394

با سلام، مدتی است که در انتهای ایمیلهایی که شامل تعدادی عکس میباشد آیکن Dowanlod all ندارد و نمیتوانم عکس ها را دانلود کنم. آیا اگر موزیلا را آپگرید کنم درست میشود؟ چگونه؟ لطفا راهنمایی نمایید.

 

سرزمین دانلود:

این موضوع ارتباطی به مرورگر ندارد. احتمالا قبلا یک برنامه مدیریت دانلود (مثل IDM)  روی سیستم شما بوده که حالا افزونه آن در مرورگرتان غیرفعال شده است. با این حال میتوانید عکس ها را به نوبت باز کنید و روی آن کلیک راست کنید و گزینه Save Image را بزنید.

نام: kiana

در تاریخ : سه شنبه، 25 فروردين ماه، 1394

سلام. اگه ممکنه لطفا نحوه غیر فعال کردن امکان ذخیره ی نام کاربری و رمز ورود به وب سایتها رو توی mozila بگید. ممنون

 

سرزمین دانلود:

در تنظیمات فایرفاکس به قسمت Security بروید. سپس این گزینه را غیر فعال کنید:

Remember paswords for sites

نام: میترا

در تاریخ : چهارشنبه، 30 ارديبهشت ماه، 1394

سلام خسته نباشید. ببخشید چرا وقتی مثلا دارم یه سریال دانلود میکنم حتی اگه 80 درصدش دانلود شده باشه یه لحظه نتم قطع و وصل بشه تمام حجمی که دانلود کردم از بین میره، مجبورم دوباره دانلود کنم. آیا تنطیمات خاصی هست که در صورت قطع نت و وصل مجددش بقیه سریالو دانلود کنم؟ مرسی

 

سرزمین دانلود:

ابتدا توجه داشته باشید که حتما از یک نرم افزار مدیریت دانلود (مثل IDM) برای دانلود های خود استفاده کنید.

 

اما اگر حتی با استفاده از برنامه های مدیریت دانلود هم با این مشکل مواجه هستید، یعنی سایتی که از آن دانلود میکنید قابلیت ادامه دانلود (Resume) ندارد. در این صورت کاری نمیتوان انجام داد. جز اینکه از سایت هایی دانلود کنید که این قابلیت را دارند.

نام: امید

در تاریخ : دوشنبه، 8 تير ماه، 1394

سلام. وقتی روی لینک دانلود کلیک میکنم برای چند ثانیه فایرفاکس هنگ میکنه بعد صفحه دانلود منیجر باز میشه. چکار کنم هنگ نکنه؟ ممنون

 

سرزمین دانلود:

روی لینک دانلود کلیک راست کنید و گزینه Copy Link Location را بزنید. سپس لینک را در نرم افزار دانلود منیجر وارد کنید.

نام: الهه الهی

در تاریخ : شنبه، 13 تير ماه، 1394

با سلام. قبلا از طريق موزيلا فیلم های آپارت كودك و حوادث را نگاه مي کردم. حالا صفحه نمايش مي آيد اما صفحه سياه و غير فعال است. حالا چگونه فعالش كنم تا آپارات نمايش دهد؟

 

سرزمین دانلود:

تقریبا تمام سایت های پخش آنلاین فیلم از تکنولوژی فلش استفاده میکنند. نسخه جدید فلش پلیر فایرفاکس را دانلود و نصب کنید.

نام: سمیه

در تاریخ : شنبه، 13 تير ماه، 1394

سلام. مدتیه که یاهو مسنجرم باز نمیشه. آیا راه دیگه ای برای چک کردن ایمیلم وجود داره؟

 

سرزمین دانلود:

بله. میتوانید مستقیما به صفحه mail.yahoo.com بروید و با ID یاهو وارد حساب ایمیل خود شوید.

نام: اسدی

در تاریخ : چهارشنبه، 31 تير ماه، 1394

واقعا بسیار متشکریم از مطالبتون. چقدر خوشحالم که جواب سوالم را اینجا یافتم. امشب اگه پیدا نمیشد دیوانه میشدم.. ازتون ممنونم.. تلاش امروزم نتیجه داد توی سایت خوب شما

نام: فرهنگی

در تاریخ : دوشنبه، 5 مرداد ماه، 1394

دست گلتون درد نکنه با این راهنمایی های کامل. ممنون از شما

نام: parasto

در تاریخ : دوشنبه، 2 شهريور ماه، 1394

باعرض سلام. من چگونه میتوانم مرورگرم را عوض کنم؟ نمیتوانم عکس را در ایمیلم ببینم هشدار میدهد که مرورگرم قدیمی است و پشتیبانی نشده است و از مرورگر جدید استفاده کنم.

 

سرزمین دانلود:

نسخه جدیدمرورگرهای مختلف را میتوانید از این بخش دانلود کنید:

دانلود مرورگر اینترنت

نام: سهراب

در تاریخ : شنبه، 7 شهريور ماه، 1394

با سلام و خسته نباشید به شما. 10 روز میشه که تمام افزونه های فایرفاکس زرد شدن. یعنی یک مثلث زرد با علامت تعجب رو ای دی ام پلیر و باقی افزونه ها هست. چه کنم؟ با تشکر

 

سرزمین دانلود:

احتمالا فایرفاکس خود را آپدیت کرده اید. نسخه جدید فایرفاکس به دلایل امنیتی افزونه های قدیمی که تاییدیه فایرفاکس را نداشته باشند غیر فعال میکند.

 

به این مقاله مراجعه کنید:

آموزش فعال کردن افزونه های غیر فعال شده در فایرفاکس

نام: فرشید

در تاریخ : يكشنبه، 8 شهريور ماه، 1394

سلام. چطور میشه در مرورگر فایرفاکس کاری کرد که فقط صفحه خالی باز بشه و هیچ چیزی لود نشه (برای کار با سایت های افزایش بازدید میخوام که مصرف حجم رو پایین بیارم)

 

سرزمین دانلود:

چنین چیزی ممکن نیست. اما شما میتوانید با یک ترفند مصرف اینترنت خود را در هنگام بازدید از این صفحات بسیار کاهش دهید.

بیشترین حجم در یک صفحه سایت، به خاطر عکس ها است. مثلا صفحه ای که 900 کیلوبایت حجم دارد 890 کیلوبایت آن عکس است و شاید فقط 10 کیلوبایت مربوط به متن و کدهای سایت باشد.

شما با غیر فعال کردن نمایش عکس، میتوانید مصرف اینترنت را بسیار بسیار کاهش دهید.

 

از این مقاله کمک بگیرید:

آموزش جلوگیری از نمایش عکس ها در فایرفاکس به صورت خودکار

نام: سهراب

در تاریخ : شنبه، 14 شهريور ماه، 1394

با سلام. 2 روز میشه که بعد از واردشدن به هر سایتی 30 ثانیه بعد خود به خود از اون سایت خارج و به یه سایت خارجی میرم. خسته شدم میشه لطفا کمک کنید...

 

سرزمین دانلود:

یک افزونه تبلیغاتی در مرورگر شما نصب شده است.

به بخش Add-ons بروید. در آنجا دو قسمت Extensions و Plugins را بررسی کنید و افزونه هایی که نمیشناسید یا نیاز ندارید را حذف کنید.

همچنین به کنترل پنل و بخش Uninstall بروید و اگر نرم افزاری بدون درخواست شما نصب شده است حذف کنید.

نام: محسن م

در تاریخ : دوشنبه، 16 شهريور ماه، 1394

سلام. وقتی یه تب جدید تو موزیلا باز می کنم، مستقیم میره توی صفحه سرچ ask.com هر کاری می کنم به حالت اول بر نمی گرده. قبلا یه تب جدید باز می کردم، چند تا از سایتهایی که قبلا رفته بودم توش ذخیره می شد، لطفا راهنماییم کنین. ممنون

 

سرزمین دانلود:

به این مقاله مراجعه کنید:

حل مشکل تب جدید فایرفاکس

نام: مهرک

در تاریخ : پنجشنبه، 2 مهر ماه، 1394

سلام. من دنبال راه فهمیدن ورژن firefox روی لپ تاپم بودم که بعد از مطالعه ی پرسش و پاسخ دوستان جواب رو گرفتم. از پشتیبان سایت و حوصله و وقتی که می گذارند ممنونم. سپاس فراوان

نام: mehran

در تاریخ : يكشنبه، 19 مهر ماه، 1394

با سلام. آخرین ورژن را نصب کردم 41 فارسی. حالا وقتی که میخواهم یک صفحه ای را نشانه گذاری کنم صفحه یا آدرس نشانه گذاری نمیشود و هیچ اتفاقی نمی افتد. آنرا حذف و دوباره نصب کردم بازم اینطوری است . چند تا افزونه نصب کردم . مشکل کجاست ؟ با تشکر

نام: هاتف

در تاریخ : جمعه، 4 دی ماه، 1394

سلام. مروگر فایرفاکس را نصب کردم، بیشتر کلماتی را که سرچ می کنم میره رو حالت امن و باز نمکنه، چگونه فایرفکس را از حالت امن خارج کنم؟ با سپاس

 

نام: رضا

در تاریخ : جمعه، 11 دی ماه، 1394

با سلام. من هم مرورگر فایرفاکس رو دارم هم مرورگر اینترنت ایکسپلورر رو. وقتی بر روی لینکی میزنم مرورگر اینترنت ایکسپلورر لینک رو باز میکنه. باید چکار کنم که مرورگر فایرفاکس این کارو کنه؟ با تشکر

 

سرزمین دانلود:

باید مرورگر فایرفاکس را به عنوان مرورگر پیش فرض ویندوز قرار دهید. برای این کار وارد تنظیمات فایرفاکس شوید و به دنبال گزینه ای شبیه به Set to default browser بگردید.

نام: محمد

در تاریخ : سه شنبه، 15 دی ماه، 1394

با سلام. از "تنظیمات مفید برای اینترنت پرسرعت" سایتتان برای راه اندازی فایر فاکس استفاده کردم. اما نمی توانم از فایر فاکس استفاده کنم و مدام پیغام زیر می آید. لطفا راهنمایی کنبد. Your connection is not secure

نام: محمد

در تاریخ : سه شنبه، 29 دی ماه، 1394

با سلام و تشکر از زحماتتون. چند وقتیه که وقتی یک سایتی رو باز میکنم (در بعضی از موارد از سایت مورد نظر به صورت اتماتیک به ی صفحه دیگه منتقل میشم) و اگه تو همون سایت بمونم سه تا کادر در پایین صفحه واسم میاره که کادر های تبلیغاتی نیستن. تو هر سایتی هم واسم باز میشه یا مثلا تو هر سایتی ک باز میکنم از سمت راست قسمت بالای صفحه مثل یه کاغذ تا شده میشه. وقتی ماوس رو روی اون صفحه میبرم صفحه به کل تا میشه و یه کلیپ کوتاه اجرا میشه. چجوری این مشکلاتو رفع کنم؟ ممنون میشم زودتر جوابمو بدین

 

سرزمین دانلود:

یک افزونه تبلیغاتی روی مرورگر شما نصب شده است.

به بخش Add-ons بروید و همه افزونه هایی که نمیشناسید یا نیازی ندارید را حذف کنید.

سپس از طریق کنترل پنل و قسمت Programs هم برنامه های ناشناخته را حذف کنید.

نام: محمد سوری

در تاریخ : دوشنبه، 26 بهمن ماه، 1394

با سلام. اگر بخواهیم که سایت رو با فونت خاصی پرینت بگیرم باید چکار کنم. موزیلا استفاده می کنم. با تشکر

نام: آریا

در تاریخ : يكشنبه، 2 اسفند ماه، 1394

میخواستم بدونم چطور میتونم ویدیو ها را با این مرورگر باز کنم. با گوگل کروم باز میکنه ولی با موزیلا نه.

 

سرزمین دانلود:

برای امکان پخش فیلم های آنلاین، نسخه جدید فلش پلیر و جاوا را نصب کنید:

دانلود فلش پلیر فایرفاکس

 

دانلود جاوا

نکات مهم :

- قبل از طرح سوال یا مشکل خود، کامنت سایر کاربران و پاسخ آنها را مطالعه کنید.
- لطفا فارسی تایپ کنید. امکان بررسی کامنت های پینگلیش وجود ندارد.
- پاسخ سوالات از طریق ایمیل و SMS نیز ارسال میشود. لطفا مشخصات خود را دقیق وارد کنید.
 
نام *  
آدرس ايميل (برای دریافت پاسخ از طریق ایمیل)
شماره موبایل * (برای دریافت پاسخ از طریق SMS)
توجه: ایمیل و موبایل شما فقط برای دریافت پاسخ سایت بوده و نمایش داده نمیشود.
متن *

کد امنیتی *
کد امنیتی


(اگر کد امنیتی واضح نیست، روی آن کلیک کنید تا عوض شود)

 

توجه : نظر شما بعد از تایید از طرف سایت، نمایش داده خواهد شد.

تبلیغات


دسته بندی مقالات


سرزمین دانلود را دنبال کنید !

عضویت در خبرنامه سرزمین دانلود

با وارد کردن ایمیل خود و سپس تایید آن، جدیدترین مطالب و نرم افزار ها برای شما ارسال می شود:------------------------------------------